“S otevřením se prostě nepočítalo“: Proč některé restaurace se neotevřou vnitřní prostor již v pondělí

Na konci pracovního týdne vláda České Republiky překvapila provozovatele a obyvatelstvo novinou, že se od pondělí budou moci otevřít nejen zahrady u stravovacích podniků, ale i jejich větří prostory.

Restaurace/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Ve skutečnosti mají ředitele kaváren, restauraci a hospod pouze víkend na to, aby připravit prostory k návštěvníkům. O tom informuje na svých webových stránkách portál idnes.cz.

Zahrada/Zdroj: idnes.cz

Nicméně hlavní problém nespočívá v tom, že mají málo času na přípravy, ale zase problémem je to, že po dlouhé době, co musely podniky pracovat omezeně, nemají dostatečné množství pracovníků.

Zahrada/Zdroj: idnes.cz

Zase ale například ředitel restauraci U Pinkasů v Praze František Novotný považuje, že jejich podnik je připraven ke změně, a to proto, že mají obrovskou venkovní část, a ta vnitřní je pouze o úklidu.

Restaurace/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Ale naopak některé podniky připravené k hostům jsou. Brněnský Bar, který neexistuje aktuálně řeší rekonstrukci. “Musí měnit rozpis celých stavebních prací, protože s otevřením se prostě nepočítalo,“ uvedl zakladatel provozovny Jan Vlachynský.

PSALI JSME: ROMAN PRYMULA PROMLUVIL O MOŽNÉM PORUŠOVÁNÍ OPATŘENÍ NA ZAHRÁDKÁCH I O TOM, KDY BY SE MOHLY OTEVŘÍT VNITŘNÍ PROSTORY RESTAURACÍ: „V TUTO CHVÍLI SI NEMYSLÍM, ŽE BY ŠLO O NĚJAKÉ ENORMNÍ RIZIKO“

ČTĚTE TAKÉ: BABIŠ PROZRADIL, KDY SE OTEVŘOU RESTAURACE: PO NÁVRATU Z DOVOLENÝCH BUDETE POTŘEBOVAT NEGATIVNÍ TEST

Share