Během večerní procházky se ke klukovi přiblížili dva cizinci. Pokusili se mu vytrhnout vodítko z rukou, ale brzy toho litovali

Dva únosci se rozhodli, že mohou ovčáka bez problémů ukrást majiteli přímo před očima. Ukázalo se však, že to není tak snadné.

Koncem ledna se stal obětí útoku 19letý Toby Carrier z anglického Hampshire. Během večerní procházky s domácím mazlíčkem, fenkou belgického ovčáka Nellie, se ke klukovi přiblížili dva muži.

Toby a Nellie / Zdroj: goodhouse.ru

Jeden z nich se sklonil ke psovi a druhý se začal vyptávat na otázky ohledně plemena. Zločinci měli část tváří skrytou a oba mluvili s přízvukem. Když s nimi Toby odmítl komunikovat, jeden z útočníků se najednou pokusil vytrhnout majiteli vodítko.

V tu chvíli zločinci ještě nevěděli, o jakého psa jde. Nellie, zkušený pátrací pes s profesionálním výcvikem, okamžitě zareagovala na to, co se děje, hlasitým štěkáním a poté se vrhla na cizince.

Nellie / Zdroj: goodhouse.ru

Popadla jednoho z mužů a pustila se do boje s ním. Jakmile si útočníci uvědomili, jak silná fenka byla, pustili ji a utekli.

Podle Tobyho to bylo poprvé, co viděl Nellie v tomto stavu. Obvykle je tichá a přátelská. Ovšem v určitém okamžiku fenka pocítila hrozbu a začala svého majitele bránit. Díky její odvaze a odhodlání nebyla zraněna ani ona, ani její páníček.

Nellie / Zdroj: goodhouse.ru

Belgický ovčák je atletické plemeno, které se dobře hodí pro vojenské nebo policejní služby. Psi jsou velmi inteligentní, sebevědomí a věrní majiteli do posledního dechu.

Nellie nikdy nesloužila ve válečné zóně, ale absolvovala profesionální výcvik v Denmead Drone Search and Rescue (DDSAR).

Nellie / Zdroj: goodhouse.ru

Jedná se o iniciativní skupinu, která poskytuje drony, pátrací psy a dobrovolníky, kteří pomáhají najít pohřešované lidi. DDSAR také samostatně pátrá po domácích mazlíčcích.

Toby se rozhodl jít na policii. Vyšetřovatelé si nejsou jisti, zda únosci znovu zaútočí na velké plemeno, ale střední psi a štěňata mohou být v nebezpečí.

PSALI JSME: PES NÁHLE ZAČAL ŠTĚKEN NA KOBEREC, A PANÍ TO NENECHALA BEZ POZORNOSTI: POD PODLAHOU BYLI NEČEKANÍ HOSTÉ, KTEŘÍ ZMĚNILI ŽIVOT RODINY

PŘIPOMÍNÁME: TOULAVÝ PES SÁM PŘIŠEL NA VETERINÁRNÍ KLINIKU A UKÁZAL, CO HO BOLÍ

Share