Ruskou ambasádu v Praze dnes ráno zbarvily do ruda: Aktivisté se vyjádřili ke svému činu

Kvůli tomu, že Ukrajinu útočí Rusko, lidi po celému světu se snaží tuto téma eskalovat a podpořit ukrajinský stát. Tak třeba již měsíc Ukrajince, ale i občane jiných států účastní různých demonstrací.

Aktivisté/Zdroj: seznamzpravy.cz

V pražské ambasádě Ruska dnes, v sobotní den, dopoledne čtyři aktivisty zbarvily do ruda schody. Umělou krev, kterou si vyrobili z pitné vody a potravinářského barviva, vylili přímo na podchod k ambasádě.

Protest u ruské ambasády/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

„Narozdíl od války, kterou Rusko rozpoutalo na Ukrajině, je tento protest nenásilný,“ vyjádřili se ke svému činu aktivisty. O tom informuje na svých webových stránkách portál Seznam Zprávy.

Aktivisté/Zdroj: seznamzpravy.cz

Každý z nich si donesl s sebou 5 litrů tekutiny. „Pět litrů krve má každý z nás v průměru v sobě,“ prohlásil jeden z účastníků David Šteffel.

Protest u ruské ambasády/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Dodal, že jejich protest ve srovnání s tím, co děla Ruská Federace, je nic. Navíc ani neškodí majetku, protože je tekutina lehce omyvatelná. Cílem jejich protestu je ukázat, že na Ukrajině zabíjejí nevinné civilisty — starší lide, ženy a dětí.

PSALI JSME: MINISTR LIPAVSKÝ OZNÁMIL, KOLIK UPRCHLÍKŮ EVIDUJE JEHO RESORT: “JSOU TO VĚTŠINOU MATKY S DĚTMI“

ČTĚTE TAKÉ: EU VYZVALA RUSKO, ABY OKAMŽITĚ UKONČILO SVÉ VOJENSKÉ AKCE: SLÍBILA, ŽE ZŘÍDÍ FOND PRO POVÁLEČNOU OBNOVU UKRAJINY

Share