Ruské ministerstvo vnitra zveřejnilo počet účastníků neschváleného protestu v centru Moskvy

Asi 4000 lidí se účastnilo neschváleného protestu, který se konal v centru Moskvy v sobotu 23.ledna. Toto číslo bylo uvedeno v oficiální zprávě zveřejněné vedoucím ministerstva vnitra na internetových stránkách hlavního města – Moskvy.

 

Protest v Rusku / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

 

„Přibližně čtyři tisíce lidí se shromáždilo na neschváleném protestu na Puškinově náměstí v Moskvě,“ bylo napsané v oficiální správě.

 

Protest v Rusku / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

 

Protest v Rusku / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

 

Dříve bylo zveřejněno, že zadržení začala na shromáždění v hlavním městě. Byly zveřejněny informace, že policisté zadržují ty, kteří zcela skrývají své tváře maskami a šátky, stejně jako demonstranty, kteří přišli na shromáždění s plakáty. Zároveň nejsou k dispozici žádné informace o přesném počtu zadržených v současné době.

 

Alexej Navalnyj / Zdroj: youtube.com

 

Dříve ministerstvo vnitra uvedlo, že agitátoři vyzývající k účasti na neschválených akcích plánovaných v ruských městech 23. ledna. O potlačení shromáždění informovala 23. ledna také Generální prokuratura. Kreml také označil takové vyzívaní za nepřijatelné.

 

Alexej Navalnyj / Zdroj: youtube.com

 

K náhlým protestům vedlo rozhodnutí šéfa UFSIN v Moskvě, podle kterého byl Alexej Navalnyj hledán a zatčen za systematické porušování podmínek svého propuštění z vazebního stíhání.

 

PSALI JSME: 68LETÝ RUSKÝ PREZIDENT PODSTOUPIL TRADIČNÍ RITUÁL A PONOŘIL SE DO LEDOVÉ VODY: „TRADICE NEPORUŠUJE,“ TVRDÍ MLUVČÍ

PŘIPOMÍNÁME: OBROVSKÝ TAJNÝ PALÁC: NAVALNYJ ODHALIL, JAK VYPADÁ PUTINOVO SÍDLO ZA 30 MILIARD

Share