Roman Šmucler se domnívá, že s rouškami bylo přehnané: známý lékař prozradil, jakou cestu vidí k návratu života do normálních kolejí

Prezident České stomatologické komory Roman Šmucler se domnívá, že aby se život vrátil do normálních kolejí, je nutné, aby vakcínu dostali lidé nad 65 let a zbytek populace se promořil. Také nesouhlasí s některými pravidly ohledně nošení roušek, podle něj to někdy bylo přehnané. Řekl to v pořadu Nový den na CNN Prima News.

Roman Šmucler ještě loni měl stejný názor, domnívá se, že velká část populace se nakazí koronavirem, vyléčí se a získá imunitu. Poté hrozba pandemie zmizí.

Roman Šmucler / Zdroj: youtube.com

Nyní ale dodal, že to řekl ještě v době, kdy proti koronaviru nebyla vakcína. Proto nyní ke svému minulému receptu přidává i očkování.

„Teď je to cesta promoření a očkování lidí nad 65 let,“ řekl Roman Šmucler. Podle něj by očkování mohlo výrazně zlepšit stav v nemocnicích.

Roman Šmucler / Zdroj: youtube.com

Řekl také, že nyní není čas na očkování učitelů, nyní by bylo nutné poskytnout co nejvíce vakcín pro lidi starší generace.

Známý stomatolog také komentoval situaci kolem nošení roušek a nových pravidel. Podle jeho názoru to bylo v tomto případě trochu přehnané.

Roman Šmucler / Zdroj: youtube.com

Vysvětlil, že roušky jistě mohou pomoci chránit lidi před koronavirem, ale to není klíčový faktor. Řekl, že opravdu důležitým faktorem je ochrana seniorů.

Roman Šmucler uvedl, že dalším problémem je, že boj proti epidemii koronaviru v naší zemi nevede hlavní hygienik. U nás to dělal buď politik, nebo epidemiolog.

Roman Šmucler / Zdroj: youtube.com

Známý zubař se kriticky vyjádřil k lockdownu, který byl na jaře, ale zároveň se domnívá, že správným krokem byla izolace měst Litovel a Uničov. Tehdy na jaře loňského roku se tam koronavirus šířil velmi rychle.

Podle něj je třeba aplikovat více lokálních opatření, například by bylo možné uzavřít některá města nebo okresy, ale neuplatňovat lockdown pro celou zemi.

PSALI JSME: OPOZICE BY CHTĚLA, ABY SE PREMIÉR A JEHO VLÁDA OMLUVILI: ANDREJ BABIŠ VYSVĚTLIL, PROČ TO NEUDĚLÁ

PŘIPOMÍNÁME: KOUKALOVÁ OZNÁMILA RADOSTNOU NOVINKU, ŽE ČEKÁ MIMINKO: ŘEKLA TAKÉ, ŽE SI MĚNÍ PŘÍJMENÍ

Share