Rodný syn se vzdal své matky poté, co přepsala svůj dům na sousedku

Maruška byla v mém domě častým hostem, i přes věkový rozdíl 20 let. Během našeho rozhovoru jsme byly navzájem velmi poutaví. Ve věku 15 let zůstala Maruška jako sirotka a ztratila oba rodiče. Jak se ukázalo, nahradila jsem ji matku, sestru a nejlepší kamarádku.

V té době mě můj manžel opustil, můj syn šel do první třídy. Naučila jsem se sáma zvládat životní těžkosti a zároveň jsem podporovala Marušku.

Dům/Zdroj: nahatii.com

Po absolvování školy syn šel na vysokou školu. A po absolvování si ve městě našel slušnou práci a rozhodl se navždy usadit v hlavním městě. Můj syn zřídka volal a přicházel dvakrát za měsíc. A já jsem kvůli svému věku potřebovala jeho podporu a pozornost, ale styděla jsem se mu to říct. A on sám neměl tušení, nebo se možná nechtěl dělat starostí o svou starou matku.

Ale Maruška se mnou byla vždy. Dnes je mou jedinou oporou. Chodí za mnou do lékárny a do obchodu, někdy dokonce pomáhá uklízet. Vždy se na ni mohu obrátit, když potřebuji pomoc nebo jen dobrou společnost.

A nedávno můj syn oznámil dobrou zprávu – brzy bude mít svatbu a on a jeho přítelkyně mě přijdou navštívit. Jsem velmi ráda, že můj syn našel své štěstí, a zároveň mé srdce není klidné. Byla jsem pro něj dlouho cizí. Je správné, když děti zapomínají na rodiče?

A Maruška si na mě vždy našla čas.

Můj syn a snacha se mnou zůstali jen několik dní. Ukazuje se, že v naší vesnici je to nuda a nic nelze dělat. Můj syn ani neměl zájem, možná potřebuji pomoc s domácností. Zámek dveří už dlouho potřeboval opravu. Dům pravidelně vyžaduje mužské ruce. A těsně předtím, než odešel, řekl, že přijde, až bude mít čas.

Bylo mi líto postoje mého dítěte ke mně. Pak jsem si uvědomila, že se mohu spolehnout jen na Marušku. Rozhodla jsem se tedy vzít všechny potřebné dokumenty a šla jsem k notáři, aby zaregistroval dům na Marušku.

O týden později zavolal můj syn a začal se mnou hádat za můj bezohledný čin.

Pravděpodobně jeden ze sousedů řekl mému synovi, že jsem přepsal dům na Marušku. Nemám se za co stydět, protože Maruška se stala mou jedinou blízkou osobou, ale ne můj vlastní syn.

Každý den čtu odsouzení v očích sousedů. Nechápou, jak bych mohla přepsat dům na někoho jiného, když mám syna? V tu chvíli jsem dělala, jak mi říkalo srdce. V každém případě je to pro mě viditelnější.

Ráda bych slyšela váš názor. Možná se stále mýlím?

PSALI JSME: MATKA TAK POPSALA MOZEK SVÉHO DOSPÍVAJÍCÍHO SYNA, ŽE TO MUSÍ VĚDĚT VŠICHNI RODIČE: CO ONA MU ŘEKLA

PŘIPOMÍNÁME: ZÁBAVNÝ DIALOG CHLAPCE SE PSEM: MATKA ZVEŘEJNILA NA SOCIÁLNÍ SÍTI VIDEO, NA KTERÉM JEJÍ SYNÁČEK MILE MLUVÍ SE PSEM

Share