Rodina našla v lese osamělou stařenku, která ve staré chatrči stěží přežívala. Přinesli jí zásobu jídla a poté zorganizovali opravy

Paní Aniela žila v domě bez elektřiny a bez vodovodu. S věkem měla stále méně sil nosit vodu a chodit do nejbližší vesnice pro jídlo. Když se pan Krzysztof dozvěděl o té ženě, srdce se mu sevřelo lítostí. S manželkou nakoupili jídlo, potřebné věci a šli hledat babičku.

A pak začal zázrak.

Starý dům / Zdroj: syl.ru

Inženýr byl tak ohromen podmínkami, že později řekl:

„Její dům vypadal spíš jako chatrč čarodějnic. Zchátralý, podlaha se probořila, že byla vidět půda. Jen jedno okno, žádný plyn, žádné světlo.“

Stařence pomáhaly sociální služby. Jejich vzácné návštěvy ale nemohly vyřešit všechny problémy: kdo bude štípat dříví, co přivezli? Kdo přijde na pomoc, pokud bude nemocná?

Krzysztof a jeho manželka Kinga se rozhodli paní Aniele pomoci. Architekt a stavební inženýr nemohli udělat všechno sami. Dokázali však najít lidi připravené pomoci.

Sebrali peníze, našli pomocníky a nakreslili projekt.

Rekonstrukce domu / Zdroj: syl.ru

Lidé z celého světa se o stařence dozvěděli na sociálních sítích, posílali malé částky, ale bylo je dost peněz na opravy. Krzysztof organizoval ty, kteří chtěli pracovat rukama.

Rekonstrukce domu / Zdroj: syl.ru

Je těžké uvěřit: stařenka celá léta žila ve své chatrči, ale za pár dní ji dali do pořádku!

Rekonstrukce domu / Zdroj: syl.ru

Tým vedený panem Krzysztofem zateplil stěny a střechu v domě, částečně je vyměnil. Povedli kompletní rekonstrukce a za zbytek peněz dokonce koupili nový nábytek.

Rekonstrukce domu / Zdroj: syl.ru

Mnoho místních obyvatel chtělo pomoci. Někdo vařil a nosil jídlo stavitelům, někdo pral pracovní oděvy, kupoval čisticí prostředky, ubrousky.

Krzysztof a pomocníci / Zdroj: syl.ru

Stařenka během rekonstrukce bydlela na jiném místě, takže každý den až do pozdních hodin někdo pracoval v jejím domě.

Dům po rekonstrukci / Zdroj: syl.ru

Dům uvnitř / Zdroj: syl.ru

Stařena se rozplakala, když uviděla svůj nový domov. Už dávno nevěřila na zázraky, ale stalo se jí to.

Aniela / Zdroj: syl.ru

Manželé nepovažují projekt za osobní zásluhu, pouze společně by se mohli stát čaroději. A nejúžasnější je, že se o stařenku nepřestali starat, navštěvují ji a pomáhají.

Krzysztof a pomocníci / Zdroj: syl.ru

PSALI JSME: DĚTI NEDOKÁZALY ZADRŽET SLZY, KDYŽ VIDĚLY, JAK SE PROMĚNIL DŮM JEJICH MATKY

PŘIPOMÍNÁME: DEVÍTILETÝ CHLAPEC NAVRHL DŮM NA STROMĚ A NYNÍ HO PRONAJÍMÁ: JAK VYPADÁ UVNITŘ

Share