Robocop narukoval k havajské policii

Robotičtí psi začali sloužit po boku policistů poblíž letiště Honolulu v americkém státě Havaj. V pátek 30. července o tom informovala agentura AP.

Robot Boston Dynamics / Zdroj: youtube.com

Robotičtí psi jsou schopni měřit tělesnou teplotu člověka pomocí očního skeneru. Technologicky vyspělé přístroje dokážou neomylně určit, zda má subjekt vysokou teplotu nebo horečku.

Policista / Zdroj: youtube.com

Měly by pomoci udržet zdraví policistů při zátazích na stanové městečko bezdomovců poblíž letiště. Mnoho lidí je zde nakaženo koronavirem. Roboti mohou také provádět průzkumy mezi lidmi nakaženými covid-19, což je v případě pandemie velmi důležité.

Robot Boston Dynamics / Zdroj: youtube.com

Policejní oddělení vynaložilo na nákup zařízení od společnosti Boston Dynamics 150 000 dolarů. Peníze byly čerpány z prostředků, které vyčlenila americká vláda v rámci materiální podpory během pandemie.

Robot Boston Dynamics / Zdroj: youtube.com

Robot bude mít na starosti hlídkování, kamerový dohled nad zaměstnanci a návštěvníky stanice, měření jejich tělesné teploty a poskytování referenčních informací v angličtině. Očekává se, že zařízení uleví strážníkům a policistům od rutinních úkolů.

Robot Boston Dynamics / Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: „NENAŠLI JSME JINÝ ZPŮSOB MOTIVACE. MYSLÍM, ŽE TO JE SPRAVEDLIVÉ“: VLÁDA SCHVÁLILA NÁVRH PREMIÉRA A VŠICHNI NAOČKOVANÍ STÁTNÍ ZAMĚSTNANCI MAJÍ NÁROK NA 2 DNY VOLNA

PŘIPOMÍNÁME: KDYŽ VODICÍ PES OSLEPL, PŘÍBUZNÍ DOPORUČILI DÁT HO DO ÚTULKU, ALE NEVIDOMÝ MUŽ TO ODMÍTL A VYMYSLEL IDEÁLNÍ ŘEŠENÍ: CO UDĚLAL

Share