Rakušan hodlá více pokutovat za porušování protiepidemických opatření: Vondráček jeho návrh zkritizoval a připomenul předsedovi STAN, co říkal před volbami

Kandidát na ministra vnitra Vít Rakušan si myslí, že policie by měla pokutovat lidi, kteří opakovaně porušují protiepidemická opatření. Radek Vondráček za ANO si ale myslí, že policie pracuje naplno a tento krok nepomůže více respektovat pravidla. Informuje o tom ČT24.

Rakušan je říká, že policie by měla pokutovat osoby, které stanovené restrikce porušují. Kvůli tomu již vznikla petice proti jmenování předsedy Starostů ministrem vnitra. Dle jeho slov se ale jedná o cestu, jak se vyhnout dalším opatřením.

Vít Rakušan / Zdroj: youtube.com

„Nastupující vláda nechce lockdown, nastupující vláda nechce zavírat školy. Chceme udržet ekonomiku v běhu a svět otevřený, co nejvíce je to možné,“ uvedl Vít Rakušan s tím, že se stávající opatření musí být co nejvíce dodržována, aby nedošlo k jejich zpřísnění.

Politik se ale stěžuje, že lidí pravidla nerespektují, a proto zakročit by mohla policie, která by je pokutovala.

Radek Vondráček / Zdroj: youtube.com

Podle Vondráčka to ale k ničemu dobrému nevede a není možné pořád lidi pokutovat. Nemyslí si, že by například restaurace systematicky nařízení porušovaly. Spíše se obrátil na starosty, kteří se vyhýbají zákazu pořádání vánočních trhů, i když je vláda zakázala.

Vít Rakušan / Zdroj: youtube.com

Vondráček uvedl, že nová vláda neví, jak epidemii řešit a jen kritizuje opatření, které navrhuje kabinet, který již brzy ukončí svou funkci.

Politik mimo jiné zdůraznil, že nová koalice před volbami kritizovala návrh Jana Hamáčka zvýšit pokuty za nedodržování vládních opatření.

PSALI JSME: KUBEK ODSOUDIL CHOVÁNÍ PACIENTŮ VŮČI ZDRAVOTNÍKŮM: PREZIDENT LÉKAŘSKÉ KOMORY PROMLUVIL O ODMÍTÁNÍ OŠETŘOVAT NEOČKOVANÉ PACIENTY NĚKTERÝMI LÉKAŘI

PŘIPOMÍNÁME: PETR FIALA UVEDL, ŽE MŮŽE PODAT KOMPETENČNÍ ŽALOBU, POKUD MILOŠ ZEMAN NEJMENUJE VLÁDU JAKO CELEK

Share