Radek Vondráček a Vratislav Mynář mohli dostat milionovou pokutu: Kolik zaplatí za porušení opatření proti koronaviru

Loni 14. října tehdejší šéf dolní komory Parlamentu Radek Vondráček navštívil hlavu státu Miloše Zemana v Ústřední vojenské nemocnici. V pokoji byl tehdy také prezidentův kancléř Vratislav Mynář a další spolupracovníci z Pražského hradu. Hosté neměli nasazené roušky ani respirátory a za to dostali pokuty. Informuje o tom web Forum24.cz s odkazem na server iRozhlas.cz.

Radek Vondráček / Zdroj: youtube.com

Podle informací webu iRozhlas.cz dostal Radek Vondráček pokutu 8 tisíc Kč. Vratislav Mynář zaplatí 10 tisíc Kč. Tajemník prezidenta Jaroslav Hlinovský a ředitel protokolu Jaroslav Kruliš budou muset také zaplatit 10 tisíc Kč.

Podle Jiřího Caletky ztiskového odboru resortu obrany bývalý šéf Poslanecké sněmovny svého činu litoval a to byl důvod, proč byla jeho pokuta nižší než u ostatních účastníků schůzky.

Vratislav Mynář / Zdroj: youtube.com

„Veřejně sdělil, že se v budoucnu tato situace již opakovat nebude a příště bude hledat jiné řešení,“ řekl pro iRozhlas.cz Jiří Caletka.

Po volbách do Poslanecké sněmovny byl Miloš Zeman hospitalizován. 14. října proběhlo jeho setkání s Radkem Vondráčkem a dalšími spolupracovníky z kanceláře prezidenta.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

Hosté neměli na sobě ochranné obleky ani nasazené respirátory nebo roušky. Jednalo se o porušení opatření proti koronaviru, která tehdy v nemocnici platila.

Všichni účastníci schůzky kromě prezidenta Miloše Zemana mohli dostat pokutu až 3 miliony Kč.

Radek Vondráček / Zdroj: youtube.com

Radek Vondráček tuto situaci několikrát komentoval. Podle něj neměl na sobě ochranný oblek, protože o tomto pravidle nevěděl. Dodal, že měl na sobě respirátor, ale sundal ho v pokoji u prezidenta, protože hlava státu ho prý špatně slyšela.

PSALI JSME: TOMIO OKAMURA OSTŘE KRITIZOVAL MILOŠE VYSTRČILA: „TO, CO JSTE PŘEDVEDL, JE NÁZNAK ÚSTAVNÍHO PUČE“

PŘIPOMÍNÁME: PŘEDSEDA SPD TOMIO OKAMURA SE PUSTIL DO VLÁDY A NAZNAČIL, JAKÝ DALŠÍ ZÁKON MŮŽE OBSTRUOVAT: „VLÁDNÍ KOALICE BY NÁS NEJRADĚJI UMLČELA“

Share