Tomio Okamura ostře kritizoval Miloše Vystrčila: „To, co jste předvedl, je náznak ústavního puče“

Předseda hnutí SPD Tomio Okamura kritizoval předsedu Senátu Miloše Vystrčila (ODS). Podle něj šéf horní komory Parlamentu předvedl náznak pokusu o ústavní puč. Hovořil o jeho výrocích, které pronesl v době, kdy byl prezident Miloš Zeman po volbách do Poslanecké sněmovny hospitalizován v nemocnici. Vystrčil reagoval na kritiku a řekl, že je to lež. Mluvili o tom v pořadu Partie na CNN Prima News.

Tomio Okamura / Zdroj: youtube.com

„To, co jste předvedl, když pan prezident onemocněl, je náznak ústavního puče,“ uvedl Tomio Okamura.

Dodal, že předseda Senátu se choval jako hyena a že chtěl hlavu státu zbavit pravomocí, když ten byl v nemocnici jen několik týdnů. Řekl také, že jeho agrese je šílená.

Tomio Okamura / Zdroj: youtube.com

Miloš Zeman byl po volbách do Poslanecké sněmovny hospitalizován do nemocnice. Miloš Vystrčil zhruba po týdnu dostal od lékařů Ústřední vojenské nemocnice zprávu, dle níž hlava státu v té době nemohla vykonávat své povinnosti.

To bylo důvodem, proč část senátorů a poslanců uvažovala o dočasném převodu některých pravomocí hlavy státu na předsedu dolní komory Parlamentu a na premiéra. Tento způsob je popsán v článku 66 ústavy.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

Miloš Zeman nedávno v rozhovoru pro MF Dnes prohlásil, že by se dalo usuzovat o jistém pokusu o puč. Uvedl, že nemocnice poslala tehdy šéfovi Senátu informace o jeho diagnóze, ale také zástupci nemocnice ho požádali, aby tyto informace nezveřejnil.

Podle prezidenta ale předseda horní komory tuto informaci „obratem zveřejnil“. Označil to za jednu z indicií určitého pokusu o puč.

Miloš Vystrčil / Zdroj: youtube.com

Miloš Vystrčil ale řekl, že informace o prezidentově diagnóze nezveřejnil, takže je to lež. Dodal, že pouze citoval zvyjádření nemocnice a s tím souhlasili zástupci nemocnice.

„Jediné, co jsem dělal, je to, že jsem respektoval Ústavu,“ uvedl Miloš Vystrčil. Je přesvědčen, že jednal tak, jak by měl.

Miloš Vystrčil / Zdroj: youtube.com

Začátkem listopadu loňského roku předseda Senátu řekl, že pokud prezident bude schopen vykonávat alespoň ty nejdůležitější své povinnosti, v takové situaci není důvod, aby se došlo k převodu pravomocí na jiné ústavní činitele. Zdravotní stav prezidenta se tehdy mírně zlepšil.

PSALI JSME: RADEK VONDRÁČEK DOSTAL POKUTU: PROČ ALE EXPŘEDSEDA SNĚMOVNY NAKONEC NEZAPLATIL CELOU ČÁSTKU

PŘIPOMÍNÁME: PŘED 24 LETY: VICTORIA BECKHAM SDÍLELA DOJEMNOU ARCHIVNÍ FOTOGRAFIÍ S MANŽELEM

Share