Prymula prozradil, kdy se může začít rozvolňovat: zmínil se také o tzv. covid pasu

Exministr Roman Prymula řekl, že přísná opatření budou platit přibližně do března. Pak se do černá bude postupně rozvolňovat. V létě by podle epidemiologa mohly zůstat jenom mírné restrikce. Informuje o tom web idens.cz.

Roman Prymula / Zdroj: youtube.com

Dle Prymuly šíření koronaviru v restauracích je na sedmém až osmém stupni z devíti. Hotely jsou na čtvrtém stupni. Tyto údaje by se podle něho měly promítat ve vládních restrikcích.

Bývalý ministr upřesnil, že větší riziko je u švédských stolů. Menší riziko je údajně v obyčejných restauracích, kde se obsluhuje u stolů.

Roman Prymula / Zdroj: youtube.com

Prymula také dodal, že ve hře je zavedení takzvaného covid pasu, ve kterém by se uvádělo, jestli člověk byl proti koronaviru očkován, jestli nemoc prodělal, a kdy byl testován. To by prý umožnilo navštěvovat některá zařízení.

Roman Prymula / Zdroj: youtube.com

Dle odborníka ovšem není spravedlivé omezovat lidi v návštěvě kulturní či sportovní akce na základě očkování. Někomu totiž vakcína nemůže být aplikovaná kvůli zdravotnímu stavu. Taková osoba by se mohla prokázat negativním testem.

Prymula říká, že covid pas by mohl být zaveden už v polovině roku. Šéfka státní kasy Alena Schillerová ovšem říká, že tyto diskuse jsou zatím předčasné.

Karel Havlíček / Zdroj: youtube.com

Díky antigenním testům by se podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka mohly otevřít hotely a penziony ve čtvrtém stupni PES. Také by se mohly pořádat veletrhy a kongresy.

PSALI JSME: ZAHÁJENÍ REGISTRACE NA OČKOVÁNÍ PROTI KORONAVIRU: REGISTRACE ZAČNE 15. LEDNA A BUDE ZATÍM DOSTUPNÁ PRO LIDI NAD 80 LET

PŘIPOMÍNÁME: JIŘÍ OVČÁČEK SLAVÍ SVÉ 42. NAROZENINY: KAM SE VYDAL A CO SI PŘEJE

Share