Prymula prohlásil, že třetí dávka očkování je účinná proti omikronu: Epidemiolog dodal, že koronavirus bude v budoucnu běžným onemocněním

Odborníci apelují na lidi, aby se nechali očkovat třetí dávkou vakcíny proti koronaviru kvůli šířícímu se omikronu. Epidemiolog Roman Prymula uvedl, že časté přeočkování do budoucna nemá smysl a covid-19 bude běžnou nemocí. Informuje o tom CNN Prima NEWS.

Exministr zdravotnictví předpokládá, že koronavirus bude běžnou nemocí. „Myslím si, že se blížíme situaci, pokud se to potvrdí, že by se konečně covid mohl stát běžným respiračním onemocněním,“ prohlásil Prymula.

Roman Prymula / Zdroj: youtube.com

Žádá ale lidi, aby se očkovali třetí dávkou, protože ta má význam v boji s omikronem. Dle slov Prymuly je to dobrá ochrana.

Další přeočkovaní ale prý nebude tak efektivní, protože organismus začne vakcínu tolerovat a musíme proto počkat ne vylepšenou látku.

Roman Prymula / Zdroj: youtube.com

Lékaři předpokládají, že kvůli vysoké nakažlivosti omikronu v nemocnicích může skončit velký počet pacientů, ale situaci by měli zvládnout, jako i během předchozích vln.

Biochemik Zdeněk Hostomský si myslí, že kombinace očkování a omikronu je dobrou pro vytvoření silné imunity, takže by se nové varianty koronaviru tolik ne bál a bere to pozitivně.

Zdeněk Hostomský / Zdroj: youtube.com

Ministerstvo zdravotnictví má vypracováno několik scénářů, jak se situace může vyvíjet a stále žádá lidi, aby šli na třetí dávku vakcíny.

PSALI JSME: VLÁDA PETRA FIALY CHYSTÁ DŮCHODOVOU REFORMU: JAKÉ ZMĚNY ČEKAJÍ STÁVAJÍCÍ A BUDOUCÍ DŮCHODCE

PŘIPOMÍNÁME: OKAMURA ZKRITIZOVAL PEKAROVOU, ŽE NEPODEPSALA CHARTU 77: PŘEDSEDKYNĚ SNĚMOVNY SE ALE V ROCE 1990 JEN ZAČÍNALA UČIT A PSÁT

Share