Prymula pochválil rotační výuku ve škole a řekl, kdy může skončit: žáci a učitelé budou zřejmě muset ještě nějakou dobu vydržet

Aby nedocházelo k dalšímu nárůstu nakažených koronavirem rotační systém ve školách ještě musí nějakou dobu údajně zůstat. Skončit tento systém by mohl podle epidemiologa Romana Prymula až po prázdninách. Informuje o tom CNN Prima NEWS.

Žáci druhého stupně základních škol se vrátily v pondělí do lavic, ale budou se v nich střídat. Jedná se o Prahu, Plzeňský, Karlovarský, Královehradecký Liberecký, Pardubický a Středočeský kraj.

Roman Prymula/Zdroj: youtube.com

V ostatních krajích se děti vrátí do škol příští pondělí. Rotační výuka ale jen tak neskončí.

Prymula uznává, že tento systém je složitý pro učitele, protože musí zvládat i distanční výuku. Je to ale prý účinné z epidemického hlediska.

Roman Prymula / Zdroj: youtube.com

„Nejspíše potrvá do konce školního roku,“ prohlásil bývalý ministr zdravotnictví, který ale zdůraznil, že problémem může být rozvolnění volnočasových aktivit pro děti v těchto regionech.

Vadí mu totiž, že se v těchto skupinách mohou pohybovat různé děti a různým systémem testování. Pokud by se jednalo o skupiny z jedné školy či třídy, nebyl by to problém.

Roman Prymula / Zdroj: youtube.com

V pondělí se znovu zprovoznily kadeřnictví či kosmetika. Dle slov Prymuly se toto rozvolnění projeví až za dva týdny a uvidíme, jestli bude mít vliv na vývoj situace.

Odborník dodal, že v případě nárůstu nakažených bude složité rozlišit, co za to může, protože dopad na to bude mít celý balíček.

PSALI JSME: NĚMCOVÁ S DALŠÍMI SENÁTORY HLEDÁ MOŽNOST, JAK SESADIT ZEMANA: PREZIDENT PRÝ SELHAL MĚL BY ABDIKOVAT

PŘIPOMÍNÁME: DALŠÍ ROZVOLNĚNÍ OPATŘENÍ BUDOU OD 10. KVĚTNA: KAREL HAVLÍČEK PROZRADIL, JAKÉ SLUŽBY BUDOU OTEVŘENY

Share