Epidemiolog Roman Prymula si myslí, že motivovat lidi k očkování je lepší finančními částkami než dvěma dny volna. Podle odborníka vláda musí hledat možnosti, jak občany motivovat, protože se část lidí očkovat stejně nechce. Informuje CNN Prima NEWS.
„Jako motivace k očkování se používalo leccos. Je jasné, že pro seniory to asi nebudou tenisky nebo něco podobného,“ uvedl exministr zdravotnictví s tím, že mnoho zemí zkouší odměňovat lidi finančními částkami. Dle slov Prymuly je to asi lepší, než dávat dva dny volna.
Dvoudenní volno po očkování pro státní zaměstnance totiž prosadil premiér Andrej Babiš. Politik to doporučuje i soukromým podnikům a obcím.
Prymula zdůraznil, že vláda nyní bude zkoušet různé metody, jak lidi na očkování nalákat, protože se ve světě znovu začínají zvyšovat čísla nových případů. V Česku se to tak zatím neprojevuje, protože kromě očkovaných, máme velký počet občanů, kteří nemoc prodělali.
Epidemiolog také uvedl, že je tady část lidí, kteří očkování úplně odmítají a musí se hledat různé cesty, jak doočkovat věkovou skupinu nad 60 let.
Dle Prymuly očkování je účinné a hlavně má vliv na nízký počet hospitalizovaných osob.
Odborník dodal, že ministerstvo zdravotnictví špatně načasovalo ukončení hrazení testů na koronavirus. Důvodem je doba návratu lidí z dovolených, kteří potřebují mít negativní testy před nástupem do práce.
Část politiků a lidí ale proti tomu protestují a berou to jako nucenou vakcinaci. Odborníci však říkají, že očkování je dobrovolné a stát by neměl platit lidem za vstup do hospody či do kina.
PŘIPOMÍNÁME: KDE TRÁVÍ SVOU DOVOLENOU MINISTR ZDRAVOTNICTVÍ ADAM VOJTĚCH SE SVOU MANŽELKOU OLGOU