„Ani v budoucnu by tu neměla být zásadní vlna“: Roman Prymula uvedl, že lockdown Česku už nehrozí, podle něj se naučíme žít s koronavirem

Podle exministra zdravotnictví a epidemiologa Romana Prymuly už nebudou v Česku žádné lockdowny ani velmi přísná opatření. Myslí si, že koronavirus zůstane, ale se naučíme žít s ním. Uvedl to pro CNN Prima News.

Roman Prymula / Zdroj: youtube.com

Epidemiolog řekl, že nyní v naší zemi téměř neplatí plošně žádná opatření. Jistě ještě některá opatření zůstala, nicméně je jich podstatně méně, než tomu bylo dříve.

Upozornil také, že počet nových případů se nijak zvlášť nezvyšuje a dokonce by se dalo říci, že stagnuje. Například v úterý 10. srpna bylo odhaleno 262 nakažených a ve středu 11. srpna 223 nakažených.

Denní přehled počtu osob s nově prokázaným onemocněním COVID‑19 / Zdroj: mzcr.cz

„Proto si myslím, že ani v budoucnu by tu neměla být zásadní vlna, která by vyžadovala lockdown nebo úplná plošná opatření,“ řekl Roman Prymula.

Exministr dodal, že koronavirus nikam nezmizí, ale lidé se stím naučí žít. Navíc mnoho občanů už nemoc prodělalo a ještě více už bylo očkováno.

Roman Prymula / Zdroj: youtube.com

Lidé by díky tomu neměli mít těžké případy onemocnění, pro které by byla nutná hospitalizace.

Celkem bylo v Česku podáno přes 10 milionů a 833 tisíc dávek vakcín. Dokončené očkování už má přes 5 milionů a 213 tisíc lidí.

Roman Prymula / Zdroj: youtube.com

Celkem v Česku žije asi 10,7 milionu lidí, očkování je povoleno pro osoby starší 12 let. To znamená, že pro ty, kterým je vakcína povolena, ji dostalo už více než 50 procent populace.

Psali jsme:Testování ve školách: Roman Prymula řekl, zda dává testování dětí smysl a promluvil o celkové situaci v zemi

PSALI JSME: EPIDEMIOLOG PRYMULA PROMLUVIL O TESTOVÁNÍ ŠKOLÁKŮ A JESTLI JE POTŘEBA ZAVÁDĚT DALŠÍ OPATŘENÍ

PŘIPOMÍNÁME: NA PIRÁTSKÉM FÓRU SE OBJEVIL NÁVRH NA ODVOLÁNÍ MIKULÁŠE FERJENČÍKA Z POZICE VEDOUCÍHO MEDIÁLNÍHO ODBORU: CO JE DŮVODEM TAKOVÉHO NÁVRHU

Share