Na pirátském fóru se objevil návrh na odvolání Mikuláše Ferjenčíka z pozice vedoucího mediálního odboru: co je důvodem takového návrhu

Do sněmovních voleb zbývá necelé dva měsíce, nicméně pozice koalice Pirátské strany a hnutí STAN se zhoršuje, i když předtím byly v průzkumech první. Kvůli tomu ve středu na pirátském on-line fóru navrhl člen Pirátské strany Adam Jaroš odvolat Mikuláše Ferjenčíka z funkce vedoucího mediálního odboru. Píšou o tom Novinky.cz.

Adam Jaroš napsal, že v současné mediální kampani Pirátů není sebereflexe a že se nad jejich stranou už hodně lidí jen směje. Chtěl by proto, aby se začalo projednávat možné odvolání Mikuláše Ferjenčíka z čela mediálního odboru.

Mikuláš Ferjenčík / Zdroj: youtube.com

Zmínil také, že Mikuláš Ferjenčík je ve střetu zájmů. Je kandidátem a bratrem poslankyně Olgy Richterové.

Kromě toho také kritizoval způsob, jakým jejich strana reaguje na to, že proti nim vedou dezinformační kampaň a kvůli tomu klesá míra jejich podpory mezi lidmi. Adam Jaroš uvedl, že jedním z důvodů je nulový obsah vlastní kampaně.

Olga Richterová / Zdroj: youtube.com

Napsal, že je možné dál nic nedělat a jen si stěžovat, že se nikomu nelíbí, nebo naopak zkusit s touto kampaní ješte alespoň něco udělat.

Mikuláš Ferjenčík na tento návrh na fóru reagoval a řekl, že takový návrh několik měsíců před volbami považujeza velmi nešťastný. Nyní je podle jeho názoru třeba pracovat na změnách v kampani.

Mikuláš Ferjenčík / Zdroj: youtube.com

Dodal, že pokud jejich koalice volby nevyhraje, je připraven opustit svou funkci. Podle něj ale bude možné kampaň hodnotit až po volbách.

Kromě toho to pak také řekl pro Novinky.cz, že to lze považovat za projev demokracie uvnitř jejich strany a že je to skvělé, že se něco takového může dít.

Mikuláš Ferjenčík / Zdroj: youtube.com

Na jaře byla podle průzkumů koalice Pirátské strany a hnutí STAN převážně na prvním místě. Pak se ale situace začala měnit, nyní se zvýšila podpora hnutí ANO, na druhém místě se také čas od času objeví koalice SPOLU. To znamená, že Piráti a Starostové jsou nyní v průzkumech na druhém nebo třetím místě.

PSALI JSME: „MŮŽEME TO ZMĚNIT“: WHO VARUJE, ŽE CELKOVÝ POČET PŘÍPADŮ KORONAVIRU VE SVĚTĚ MŮŽE POČÁTKEM ROKU 2022 PŘESÁHNOUT 300 MILIONŮ

PŘIPOMÍNÁME: OLGA RICHTEROVÁ PROMLUVILA O VARIANTĚ ŘEŠENÍ PROBLÉMU NEDOSTATKU MÍST VE ŠKOLKÁCH: NAVRHUJE ZAVÉST PODOBNÝ SYSTÉM JAKO V RAKOUSKU

Share