Proč vždy kontroluji lístek, aniž bych odešla od pokladny

– Potřebujete tašku?

– Ne, děkují!

Na pokladně dnes pracuje nová pokladní. Platím za nákup. Beru si lístek. Prvním bodem je nákup tašky, kterou jsou odmítla. Ukazuji šek paní pokladní, tiše mi dává nepotřebnou tašku.

Pokladní / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

Kdysi dávno, když byly všechny ceny předvídatelně známy, kontrola lístku v obchodě by mě ani nenapadla. Ale časy se mění, změnil se i můj postoj k nákupu.

Lístek pečlivě kontroluji ve třech případech:

– Pokud nakupují toho hodně. To se nejčastěji stává v hypermarketech. Nejčastější „chybou“ je nadbytečná položka zboží.

Potraviny / Zdroj: topfakty.com

– Pokud se mi celkové náklady na nákupy zdají podezřele velké. Při nákupu ještě v obchodě vždy zhruba počítám částku, kterou budu muset nechat na pokladně. A když mi najednou povědí znatelně více, je to okamžitě alarmující pro mě.

– Pokud nakupuji v malých obchodech, kde je naprostý nepořádek s cenami, je to pro takové obchody zcela běžnou záležitostí.

Jo, vím, že jsem nudná. Ano, budu požadovat správné spočítaní zboží, i když rozdíl mezi šekem a skutečnou hodnotou je 10-15 korun.

Peníze / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Ano, nejsem líná druhý den najít toto zboží a ujistěte se, že cenovka byla změněna na správné a výmluvu typu „máme málo pracovníku“ nepovažuji za objektivní důvod k podvádění kupujícího.

Někteří věří, že podvádění na 5, 10, 15 korun není podvod a neztrácejí čas na reklamaci. Jiní jsou přesvědčeni, že podvádění i na 1 korunu je špatné a je třeba se s tím vypořádat.

A co myslíte vy? Budete kvůli 10 až 20 koruna ztrácet čas zjišťováním a reklamaci?

PSALI JSME: TCHYNĚ ANI NETUŠILA, ŽE MÁM VLASTNÍ BYT

PŘIPOMÍNÁME: NEVĚSTA PŘELÉTLA PŮL ZEMĚ, ABY ZATANČILA SE SVÝM 94LETÝM DĚDEČKEM: VIDEO DOJALO SPOUSTU LIDI NA INTERNETU

Share