Proč se prodejci snaží nikdy nedat peníze na ruku

Pravděpodobně jste si všimli, že prodejci nikdy nedávají změnu do vašich rukou. Až na několik výjimek. Nejčastěji to dávají na speciální „talíř“, odkud to musíme sebrat.

 

Peníze / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

 

Nějak jsem se dostala k správné otázce: proč takové potíže? Koneckonců, je snazší peníze předat přímo do ruky. Zde o tom říkají samotní prodejci.

1. Nepoctivý kupující

Ano! Nejsou tu jen mazaní prodejci, ale také mazaní a zlomyslní kupci. Pokud je člověk škodlivý, pak začne pečlivě počítat maličkosti a určitě vás upozorní, že nedostal „jeden cent“. Horší ale je, když je člověk nepoctivý. Jeden prodavač řekl příběh, jak žena, jako by náhodou, „hodila“ dvě mince do svého rukávu, a pak kvůli nim téměř udělala skandál.

 

Prodavačka v supermarketu a zákazník / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

 

2. Čistota je klíčem ke zdraví

Buďme upřímní: každý zákazník je jiný. Některé mají čistší ruce, jiný špinavější. A dokonce ani ti nejšikovnější prodejci se nechtějí dotknout některých dlaní. Musím říci, že je to pravda. Prodejci musí rozdávat drobné 50–100 krát denně a musíte uznat, že mytí rukou každých 10 krát nebude fungovat.

 

Prodavačka v supermarketu / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

 

3. Zakázáno

Dalším důvodem je profesionální požadavek. To je oficiálně předepsáno v popisu práce a dělá se tak, aby zákazník nemohl být zmaten, nebo dokonce okradnut pokladníkem. Došlo k takovému případu: jedna prodavačka počítala s cikány a předala zbývající peníze do rukou jedné cikánky. Ta ji ale chytila za paži a táhla přes pult, zatímco pokladna byla otevřená a druzí ukradli peníze.

 

Zákazník v supermarketu / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

 

4. Rychlá práce

Předání peněz na talíř je vytříbená a pohodlná akce. Například, tam je práce v řadě pro rychlost i kvalitu. Proto prostě není čas úhledně sypat vše do dlaní.

 

Prodavač v supermarketu / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

 

Až příště budete chtít peníze zpátky do dlaní, nezapomeňte, že to není rozmar a není to pro prodejce škodlivé!

 

PSALI JSME: ŠEST NÁVYKŮ, KTERÉ DĚLAJÍ POKOŽKU PŘEDČASNĚ STARŠÍ

PŘIPOMÍNÁME: TIPY PRO RODIČE, JAK BUDOVAT DOBRÉ VZTAHY S TEENAGEREM

 

Share