Proč nalévám aviváž do toaletní nádrže

Každý z nás narazil na nepříjemný zápach na toaletě a pokusil se tento problém vyřešit. Pokud vám standardní možnosti již nepomohou, navrhuji vyzkoušet improvizovaný osvěžovač toalet.

Toaleta/Zdroj: jemchyjinka.ru

Poprvé jsem se o tomto triku dozvěděla z internetu. Nechápala jsem okamžitě všechny postupy, které italská babička prováděla na své toaletě, protože nebyl k dispozici žádný překlad.

Lahev/Zdroj: jemchyjinka.ru

Nalila do malé plastové lahvičky obyčejnou vodu do poloviny objemu a poté přidala aviváž.

Lahev/Zdroj: jemchyjinka.ru

Poté v lahvičce udělala mnoho malých otvorů.

Lahev/Zdroj: jemchyjinka.ru

Potom odstranil víko z nádrže a vložil tuto láhev se směsí dovnitř.

Lahev/Zdroj: jemchyjinka.ru

Italská babička tak vyrobila domácí analog osvěžovače vzduchu z vody a aviváže. A jsou zapotřebí malé otvory, aby tato směs postupně prosakovala do vody a po smytí dobře voněla.

Toaleta/Zdroj: jemchyjinka.ru

Tato možnost má také další výhodu. Když dáte takovou láhev s osvěžovačem do nádrže, objem vody v ní se sníží, ale ne natolik, aby nějak ovlivnil kvalitu spláchnutí. Ale účty za vodu přijdou o něco méně.

Toaleta/Zdroj: jemchyjinka.ru

Samozřejmě můžete jen nalít aviváž do nádrže. Je to ale dostačující jen na pár proplachů.

Zubní pasta v toaletní nádrže

Dříve mnoho lidí schovávalo do nádrže různé cennosti a peníze, ale nyní tam dávali zubní pasty. Možná nevíte, že dokonale odstraňuje plak, rzi, dezinfikuje povrch toalety a zbavuje se nepříjemných pachů.

Toaleta/Zdroj: jemchyjinka.ru

Kupte si nejlevnější zubní pastu z obchodu, která má silnou mátovou vůni. Udělejte více otvorů a vložte do nádrže. S každým spláchnutím bude toaleta naplněna příjemnou vůní máty a bude také dezinfikována. Otvory dělejte pouze malé, aby pasta vydržela několik měsíců.

PSALI JSME: UŽITEČNÉ TIPY DO KUCHYNĚ: PROČ JE TŘEBA UŘÍZNOUT ROH HOUBIČKY NA NÁDOBÍ

PŘIPOMÍNÁME: PÉČE O VLASY PŘED SPANÍM: 4 TIPY, KTERÉ BYSTE MĚLI VYZKOUŠET

Share