Proč matka nutí sedmiletého syna platit za komunální služby

Američanka sdílela svůj nestandardní způsob výchovy syna. Zaplatí mu peníze za dokončené úkoly a na konci měsíce je chlapec nucen platit z výdělku za komunální služby.

Podle ženy, takový zajímavý trik dělá skutečné zázraky v jejich rodině. Sedmiletý chlapec se učí vydělávat peníze a správně s nimi zacházet.

craftedandcozy / Zdroj: TikTok

Každý den má chlapec určitý seznam úkolů: vyčistit zuby, ustlat postel, vyprat špinavé oblečení atd. pokud to udělá, dostane 1 dolar denně. Ale na konci měsíce je čas platit za komunální služby.

„Má nájem, v místnosti má elektřinu a internet pro iPad … Na konci měsíce si dítě uvědomí, že za to musí zaplatit. Platí mi za všechno,“ říká žena.

Pronájem pokojíčků stojí 5 dolarů za měsíc, elektřina 2 dolary, Wi-Fi-také 2 dolary. Po zaplacení všech služeb mu zbývá 21 dolarů, které může utratit za cokoliv. Peníze za nájem si žena nenechává pro sebe: matka je dává na bankovní účet, který syn bude moci využít v budoucnu.

Nedávno se objevil zábavný problém: chlapec neměl dost peněz na zaplacení komunálních služeb. Ale máma ho nechala zaplatit příští měsíc.

Uživatelé TikToku reagovali na tuto metodu různě: někomu se to zdálo příliš radikální a někdo byl nadšen takovou myšlenkou:

craftedandcozy / Zdroj: life.24tv.ua

„Dobře, ale je mu teprve sedm let. Proč ho prostě nenechat být dítětem a dělat to potom, až bude teenager?“

„Děti musí být děti. Až budou starší, začnou platit účty.“

„To je skvělý nápad. Ukazujete mu, co je to zodpovědnost.
 Některým lidem se to může zdát příliš. Ale finanční gramotnost se ve škole neučí, tak kde se to dítě musí naučit? Doma! Skvělý způsob, jak s tím začít.“

https://www.tiktok.com/@craftedandcozy/video/6971943511444819206

PSALI JSME: VIZÁŽISTKA ODHALILA TAJNÝ VÝZNAM MAKE-UPU KATE MIDDLETON

PŘIPOMÍNÁME: „NEVÍM, JAK BYCH S TOUTO MYŠLENKOU DÁL ŽILA“: ČTYŘLETÝ CHLAPEC PROZRADIL VYCHOVATELCE TAJEMSTVÍ SVÉHO OTCE. ŽENA POCHOPILA, ŽE MUSÍ JEDNAT, A POTŘEBUJE TO UDĚLAT CO NEJDŘÍVE

Share