Proč mají děti prince Williama a syn prince Harryho různá příjmení

Princové William a Harry jsou bratři, ale jejich děti mají různá příjmení.

Rodiny princů / Zdroj: ofigenno.com

Fakt, že děti prince Williama, vévody z Cambridge, příjmení prostě nepotřebují, tato funkce je zcela nahrazena jejich titulem. Ony získaly titul otce Cambridge.

Dítě prince Harryho a Meghan Markle dostalo příjmení Mountbatten-Windsor. Proč tedy syn prince Harryho, který má titul vévoda ze Sussexu, nezískal příjmení Sussex?

Princové William a Harry a jejich manželky / Zdroj: ofigenno.com

Připomínáme, že princové William a Harry vyrůstali s příjmením Wales, používali ho ve škole, na univerzitě a v době své vojenské kariéry. Jejich příjmení odráží titul jejich otce, Charlese, prince z Walesu.

Po svatbě dostali bratři nové tituly, a proto nová příjmení. Princ William byl tedy jmenován vévodou z Cambridge a princ Harry vévodou ze Sussexu. Sdíleli své tituly a příjmení se svými manželkami.

Princové William a Harry a jejich manželky / Zdroj: ofigenno.com

V královské rodině děti tradičně dědí tituly svých rodičů. Je pozoruhodné, že až do roku 1917 královské rodiny nepoužívaly příjmení, ale pouze osobní jména a jména dynastie. Král Jiří V. se však rozhodl provést některé úpravy tohoto zvyku.

Král Jiří V. / Zdroj: ofigenno.com

Příjmení Windsor tedy učinil oficiálním pro všechny zástupce královské rodiny. Hrad Windsor je jedním ze sídel britské královské rodiny.

Windsor / Zdroj: ofigenno.com

V roce 1947, ještě jako princezna, se Alžběta provdala za Philipa Mountbattena. Výsledkem jejich lásky bylo společné příjmení Mountbatten-Windsor.

Ale až v roce 1960 královna učinila rozhodnutí, že všichni potomci, kteří nenosí titul Jeho nebo Její Výsosti, oficiálně budou užívat příjmení Mountbatten-Windsor.

Alžběta II. a Princ Philip / Zdroj: ofigenno.com

Princ bez titulu a koruny

Téměř okamžitě po narození syna prince Harryho a Meghan Markle oznámil Buckinghamský palác, že ​​on nebude nosit titul prince a nezdědí titul svých rodičů.

Syn prince Harryho a Meghan Markle / Zdroj: ru.hellomagazine.com

A zatímco jeho bratranci jsou spokojeni s titulem svého otce Cambridge, Archie Harrison má příjmení své prababičky a praděda, Alžběty II. a prince Philipa, Mountbatten-Windsor.

Děti prince Williama a Kate Middleton / Zdroj: ru.hellomagazine.com

PSALI JSME: „JDE O ZNAMENÍ ÚCTY K DĚTEM“: CHŮVA DĚTÍ KATE A WILLIAMA NESMÍ ŘÍKAT JEDNO KONKRÉTNÍ SLOVO

PŘIPOMÍNÁME: VÉVODKYNĚ MEGHAN NEČEKANÝM KROKEM PŘEKVAPILA VŠECHNY: PROČ VYMAZALA SVÁ KŘESTNÍ JMÉNA Z ARCHIEHO RODNÉHO LISTU

Share