Proč jsem přestala pomáhat lidem a radím s tím přestat všem

Máma mě učila, abych nikdy nedávala rady a nesnažila se pomáhat lidem, pokud o to nežádají. Myslela jsem si, že moje mamka je bezcitná. Ale když jsem vyrostla, pochopila, že má pravdu. Moje máma je nejhodnější člověk na světě.

Žena / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

Společnost vždy trvá na potřebě pomáhat lidem. Já taky jsem si myslela, že je to správné. Společnost nám tvrdá, že musíme lidem pomáhat jen tak, a to i tehdy, když nás o to nikdo neprosí ani nečeká. Samozřejmě to není špatné.

Ale každá medaile má opačnou stránku. A není nutné umlčet pravděpodobný alternativní výsledek.

Život je složitá kombinace dobra a zla, a to je třeba si pamatovat.

Není nic absolutně dobrého nebo absolutně špatného. Ve špatném se vždy najde něco dobrého a v dobrém něco špatného. Myšlenka pomáhat lidem není hned špatná. Ale ani standardně dobrá. Hlavní je, pamatovat si v životě dvě pravidla.

Žena / ilustrační foto / Zdroj: goodhouse.ru

Pravidlo 1: Nikdy nenabízejte nic zdarma.

Pravidlo 2: Nezapomeňte na pravidlo č. 1.

Lidé vás budou vždy vykořisťovat, pokud jim to sami dovolíte. Nemáte čas pomáhat všem. Pomáhejte jen těm, kteří si to zaslouží. A raději začněte u sebe.

Pokud někomu pomáháte a při tím se cítíte nešťastně, prostě to nedělejte. Někdy musíte být sobecký a upřednostňovat své vlastní zájmy. Ignorujte životní styl, který se vám společnost snaží vnucovat.

Žena / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

Nejjednodušší způsob, jak přeměnit přítele na nepřítele — je dát radu, kterou oni vlastně ani nechtějí slyšet.

Nedávejte rady, pokud na ně lidé nejsou připraveni. Jednoho dne mohou přijít a říct, že za jejich selhání může vaše rada. Přestala jsem pomáhat lidem, kteří nechtějí, abych jim pomáhala. Méně dramat, více času na sebe. Je to tak jednoduché.

PSALI JSME: DŘÍVE VÁŽILA 259 KG A NYNÍ 80 KG. ŽENA SE RADIKÁLNĚ ZMĚNILA, ABY ZACHRÁNILA RODINU

PŘIPOMÍNÁME: DO ÚTULKU SE DOSTAL KOCOUR, KTERÉHO MAJITEL VŮBEC NECHTĚL PUSTIT Z PŘEPRAVKY

Share