Proč číšníci vždy čekají na spropitné

Může vůbec někdo vysvětlit, proč si číšníci nárokují nějaké spropitné? Oni mají strašně moc práce? Nebo potřebují nějaké zvláštní vzdělání? Jejich úkolem je zeptat se, co chce zákazník a říct to kuchaři. A pak přinést talíř. Kuchaři, který pracuje celý den u horké plotny, nečekají na spropitné, i když si je více zaslouží, no tak kde je logika?

Můj manžel nějakou dobu žíl v Americe, zvyk zůstal navždy: 10% spropitné je povinné. Já se s manželem nehádám. Ale nechápu, za co ti číšníci berou ty peníze. Je to jejich práce!
Každy z jejích návštěvníku pracuje, a nikdo nemá nárok na spropitné.

Spropitné / Zdroj: optim1stka.ru

V naší školce se spojily dětské skupiny a teď běhám za davem dětí ve 45 lidech. Dívám se na děti, chůva za nimi třikrát denně umývá 45 lžic-vidliček-talířů. Utírá 45 zadků několikrát denně. A my nemáme nárok na žádné spropitné.

Nyní dětí ve školce už jsou v posledním ročníku před školou. Tak jsme pro ně připravovali oslavu, učili jsme děti do školy, nyní se už ve školce učí psát, číst a počítat. Na ten svátek jsme dostali bonboniéru, balíček čaje.

Spropitné / ilustrační foto / Zdroj: medium.com

Nepracujeme dle svého svědomí, zodpovídáme za život dětí, ne rozdáváme talíře. Připravujeme děti do na školu a máme jen výplatu a musí nám to stačit.

A proč číšníci čekají na odměnu? Manžel říká, že se to musí dělat. Ale proč není normální dávat peníze lékařům a uklízečkám, prodavačkám, kadeřníkům, také platíme podle ceny.

Zkrátka já nechápu proč se musí nechávat číšníkům spropitné a odkud tento zvyk se vlastně vzal, ale považují ho za nelogický!

Spropitné / ilustrační foto / Zdroj: 100dorog.ru

PSALI JSME: SERVÍRKA ZNIČILA ŠATY TCHYNĚ NA SVATBĚ A SE SLZAMI V OČÍCH ČEKALA, ŽE BUDE MÍT ZA TO POKUTU: DOSTALA ALE VDĚČNOST NEVĚSTY

PŘIPOMÍNÁME: SERVÍRKA SE PŘED 13 LETY PROVDALA ZA ŠEJKA: JAK ŽIJE DNES

Share