Příspěvek na dítě ve výši 5 tisíc korun: Kdo bude mít na něj nárok

Vláda se rozhodla pomoci rodinám s dětmi v současné situaci, kdy výrazně zdražily potraviny, energie a další zboží. Rodiny by mohly dostat příspěvek ve výši 5 tisíc Kč na každé dítě. Vláda nyní připravuje návrh zákona. Píšou o tom Novinky.cz.

Nárok na příspěvek budou mít rodiny s hrubým ročním příjmem do jednoho milionu korun. To znamená, že za měsíc si taková rodina vydělává 83 333 Kč hrubého nebo méně. Čistý měsíční příjem by se ale mohl lišit podle počtu dětí v rodině.

Peníze / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Nárok na tento příspěvek by měli mít také lidé na mateřské nebo rodičovské. To by se týkalo i živnostníků.

S největší pravděpodobností budou dávky považovány za součást příjmu. Podobné informace byly napsány na webu ministerstva práce.

Matka s dítětem / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Resort práce také poskytl informaci pro server Blesk.cz, podle které by se asi mohly posuzovat příjmy za rok 2021. Přesné informace ale budou známy, až vláda předloží návrh zákona.

Tento příspěvek by mohly získat rodiny, které mají děti do 18 let. Na 5 tisíc Kč budou mít nárok i adoptivní rodiče. Možná se to bude týkat i pěstounů, alespoň to ministerstvo dříve plánovalo.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Podle současných informací by domácnosti měly příspěvek získat v srpnu. Dle premiéra Petra Fialy to souvisí i s tím, že rodiče s dětmi budou koncem léta utrácet peníze před nástupem dětí do škol.

Domácnosti budou muset také prokazovat příjmy, aby měly nárok na příspěvek, ale zatím není jasné, jak se to bude dít. Pro některé rodiny to možná nebude nutné, protože stát už má potřebné údaje.

Marian Jurečka / Zdroj: youtube.com

Také zatím není jasné, která instituce bude těchto 5 tisíc Kč vyplácet. Ministr práce Marian Jurečka nedávno řekl, že se diskutuje o různých variantách.

PSALI JSME: „TĚŽKO SI PŘESTAVIT KOMPLETNÍ PORÁŽKU RUSKÉ FEDERACE“: JAN LIPAVSKÝ UVEDL, ŽE JE POTŘEBNÉ ČAS OD ČASU MLUVIT S VLADIMIREM PUTINEM

PŘIPOMÍNÁME: DVOJITÁ KRÁSA: SALMA HAYEK SE POPRVÉ VYFOTILA PRO VOGUE S JEDINOU 14LETOU DCEROU

Share