„Přišla jsem se omluvit za svého syna. Vím, že vám dává málo peněz. Chci ti pomoci,“ tchyně mi podala obálku

V sedmém roce našeho společného života, kdy se starší dcera již připravovala na školu a mladší syn nás těšil svými sportovními úspěchy, se náš obvyklý život přes noc zhroutil.

Ten pátek si budu asi vždy pamatovat. Manžel se vrátil z práce o něco později než obvykle, děti ho vyběhly přivítat, na stole byla večeře, ale šel do skříně balit si věci.

Zmateně jsem se zeptala, co se děje, a uslyšela jsem, že odchází do jiné rodiny. Ve smrtelném tichu manžel si sbalil kufr a tašku, omluvil se, nechal klíče a odešel. S dětmi jsme seděly asi hodinu, než jsme si uvědomily, co se stalo. Začaly jsme plakat.

Matka a dvě děti / Ilustrační foto / Zdroj: jaay.ru

Rozvedli jsme se, manžel platil mizivé výživné.

O něco později jsem se dozvěděla, že jeho milenka není mladá dívka, jak jsem si zprvu myslela. Má také dvě děti, s nejmladším je stále na rodičovské dovolené a manžel je nejen podporuje, ale také platí úvěr na byt. S mým příjmem bylo velmi těžké živit dvě děti. Výdaje neklesaly, ale pouze rostly.

Jednoho dne, když jsem vyzvedla syna ze školky, jsem se setkala se svou bývalou tchyní. Čekala na mě a poté, co mě pozdravila, řekla, že si mnou chce promluvit.

Starší žena / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

„Vnoučata mi moc chybí. Přišla jsem se omluvit za svého syna. Vím, že vám dává málo peněz. Chci ti pomoci,“ tchyně mi podala obálku. „Pokud je to možné, ráda bych vás někdy navštěvovala …“

Poděkovala jsem ji za pomoc a řekla, že mi nevadí její setkání s vnoučaty. Od té doby se vnoučata s babičkou vidí pravidelně a teď se mám na koho spolehnout v případě potřeby nechat děti doma. Nečekala jsem, že moje tchyně, která mě dříve neměla ráda, k nám projeví soucit a šetří peníze ze svého důchodu, aby pomohla vychovávat vnoučata.

A bývalý manžel … Věří, že drobky, které mi platí, jsou dostatečné na to, aby uživila dvě děti.

PSALI JSME: VŽDYCKY JSEM BYLA DOBROU HOSPODYNÍ A MAMINKOU, ALE MŮJ MANŽEL SI STEJNĚ NAŠEL MILENKU: NAŠE MANŽELSTVÍ ZACHRÁNILA TCHYNĚ

PŘIPOMÍNÁME: TCHYNĚ ZAVOLALA NA SOCIÁLKU, ABY ZKONTROLOVAT SNACHU: NYNÍ S NÍ JEJÍ SYN NECHCE KOMUNIKOVAT

Share