„Přijďte“: EU našla další alternativu k ruskému plynu

Evropská unie plánuje zvýšit dodávky plynu a ropy z Afriky, a přesně z Nigerie, a připravuje se na možné snížení dodávek z Ruska. Prozradil to náměstek generálního ředitele energetického odboru evropské komise Matthew Baldwin.

Matthew Baldwin/Zdroj: youtube.com

Ten se v Nigérii před několika dni sešel s představiteli největšího producenta ropy v Africe. Země plánuje na podzim znovu otevřít Transnigerský plynovod, který výrazně zvýší dodávky plynu do EU.

Matthew poznamenal, že Europa v dnešní době dováží jen 14 % celkových dodávek plynu z Nigérie a existuje potenciál, veškeré dodávky více než zdvojnásobit.

Nord stream/ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Ropní a plynová těžba v Nigérii je omezena kvůli krádeži a vandalismu proti potrubí, což vede k tomu, že terminál výrobce plynu Nigeria LNG Ltd na ostrově Bonnie pracuje na 60% výkonu.

Matthew Baldwin/Zdroj: youtube.com

„Pokud překročí 80 %, objevil by se další plyn, který by se mohl dodávat do EU. Nigerijští úředníci nám řekli: „Přijďte a promluvte si s námi opět na konci srpna, protože si myslíme, že můžeme dosáhnout skutečného pokroku v této otázce,“ řekl Baldwin.

Nord stream/ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: TO JE URČITĚ PROBLEMATICKÉ: PETR FIALA ŘEKL, ZDA NOVÝ BALÍČEK SANKCI MŮŽE OMEZIT DODÁVKY PLYNU Z RUSKA

PŘIPOMÍNÁME: «EVROPA MUSÍ NA TO BÝT PŘIPRAVENA»: ŠÉFKA EVROPSKÉ KOMISE NEVYLUČUJE, ŽE RUSKÁ FEDERACE ÚPLNĚ ZASTAVÍ DODÁVKY ZEMNÍHO PLYNU DO EU

Share