Příběh ze života: Jak tchýně zařídila zeťovi opravdovou zkoušku výdrže

Lenka a Denis se poznali v práci, hned si padli do oka, obecně vznikl pocit, že se potkaly rodné duše. Rozhodli se žít spolu.

Rodina / Zdroj: abrozzi.com

Vlastní byt ani jeden z nich neměl, takže si museli bydlení pronajat. Už po třetím setkání s budoucí tchyní si Denis uvědomil, že má smůlu. Paní Nováková pracovala jako skladnice. Zvykla si na diktátorský tón. Zvykla, že všechny kolem ji poslouchají a povinne plnit všechny pokyny. Svůj styl chování v práci přenesla i na rodinu.

Matka a dcera / Zdroj: abrozzi.com

Jen jedno potěšilo Denise, že žil odděleně od tchyně a občas tolerovat její výchovné lekce kvůli milované dívce byl ochoten. Lenka byla vychovávána tak, že nemohla matku neposlechnout, jen mlčela. Občas, když pani Nováková šla zvlášť daleko, snažila se ji zastavit, ale nepřineslo to viditelné výsledky. Tak Denis a Lenka se rozhodli pronajmout byt ještě dál od rodičů. Tchán byl Denisovi sympatický, dobrý chlap to byl, dost dobře s ním ladil. Ale tchyně mu nedala pokoj.

Rodina / Zdroj: abrozzi.com

Vzdálenost pomohla. Pani Nováková neměla vlastní auto, takže její výchovná lekce byla nucena vykonávat po telefonu a s tím se dalo smířit.

Jenže Lenka pak náhle vážně onemocněla. Matka, když se o tom dozvěděla, si hned v práci vyřídila dovolenou na vlastní náklady. Dočasně se rozhodla přestěhovat se k mladým, aby se starala o dceru. Denis jí za to byl vděčný, protože celou dobu trávil v práci.

Žena / Zdroj: abrozzi.com

Ale doba soužití pro něj nebyla lehká. Paní Nováková donekonečna říkala Denisovi, co přesně má dělat, kam přibít police a kam přemístit nábytek.

Tchyně a zeť / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

Je zvláštní, že sama pani Nováková si nevšímá, jak moc štve Denisa. A jak dlouho ještě může tolerovat takovou výchovu sám Denis. A oni se právě připravují na svatbu, kterou se tchýně také snaží zařídit podle vlastních představ a uvážení. A lze jen tušit, co z toho bude.

Rodina / Zdroj: abrozzi.com

A co myslíte, stojí za to tolerovat diktátorský postoj tchyně kvůli rodinnému štěstí? Jak v takové situaci může pomoci sám Denis?

Rodina / Zdroj: abrozzi.com

PSALI JSME: UVĚDOMILA JSEM SI, ŽE SE STÁVÁM PŘESNOU KOPIE TCHYNĚ

PŘIPOMÍNÁME: POČÍNÁNÍ TCHYNĚ, KTERÉ NAŠTVE KAŽDOU SNACHU. NEJSEM JEDINÁ, KDO SI TO MYSLÍ

Share