Příběh ze života: „Andrej si myslel, že bude šťastně žít s mladší milenkou, ale jeho ex se rozhodla potrestat oba“

Téměř rok vedl Andrej dvojí život. Ráno líbal Lenku, děti a jel do práce. Pracoval, pořádal konference. A pak si volal taxi a velmi spěchal, v jiném domě na něj čeká Alina. Mladá dívka, která přišla do práci v jeho firmu na pozici sekretářky. A něco se mu v něm líbílo, krásný úsměv, štíhlá postava a tak krásné, velké oči. 

Rozvod / ilustrační foto / pinterest.com

Ale trápilo ho svědomí. Koneckonců, Lenka na něj čeká, pravděpodobně připravila chutnou večeří, děti si chtějí hrát. A také slíbil, že celá rodina půjde do kina na premiéru animovaného filmu. Nicméně, všechny myšlenky byly jen o Alině. Chtěl usínat a probouzet se jen s ní. Navíc dívka již začala mluvit o společném životě:

– Konečně se přiznej. Nebo k ní přijdu sama a všechno povím!

Andrej už nemohl mlčet. Tím spíš, že ten den bylo výročí svatby s Lenkou. Ať je to jejich poslední svátek.

Muž / ilustrační foto / Zdroj: abrozzi.com

Lenka jen tiše vydechla. Vyndala z kabelky krabičku cigaret a zakouřila.

– Dobrá. Rozejdeme se. Dlouho jsem tušila, že máš jinou. Věř mi, žena cítí konkurenci. Měli bychom teď probrat výši výživného.

– Ano, budu jezdit za dětmi a pravidelně budu dávat jim peníze…

– To není o tobě. Děti zůstanou s tebou. Ty si vyděláváš víc, je to tvůj byt a já nejsem ani oficiálně zaměsnana a plat mám jen 7 tisíc. Soud proto bez váhání předá děti do péče právě tobě.

Andrej nevěděl, co na takové prohlášení odpovědět.

– Takže to chceš říct…

Žena / ilustrační foto / Zdroj: abrozzi.com

– Děti po rozvodu budou žít s tebou. Mohou přijet o prázdninách k mým rodičům do vesnice, já budu platit všechny náklady. Navíc tu mají školu, přátele. Už dávno jsem chtěla se vrátit do rodného domu. Já sem nepatřím.

Druhý den ráno stála Lenka na nádraží a čekala na vlak. Mávla rukou dětem a udělala vzdušný polibek. A exmanželovi se jen usmála.

Žena s kufrem / ilustrační foto / Zdroj: shutnikov.club

Za prvé, Alina byla velmi šťastná, že konečně se zbavila konkurentky. Ale příjemný bonus v podobě dětí jí nevyhovoval:

– Jak ti je nechala? Víš, chtěla jsem, abychom byli jen my dva!

Děti měly svéráznou povahu. Ráno nechtěly vstávat do školy, snídat, pak utíkaly z vyučování, učitelka zavolala Andreje k řediteli. Mohly úmyslně poškodit dům. Nebo se tak mstily za mámu?

Děti / Ilustrační foto / Zdroj: show.7ya.ru

– A jak si jen Lenka poradila s těmito nezbedníky? Teď bych ji opravdu potřeboval, – řekl si pro sebe muž.

Exmanželka však odjela s kamarádkami na dovolenou a vrátí se až za týden.

Alina, mimochodem, nevydržela takovou odpovědnost a po třech dnech řekla Andreji, že je mezi nimi konec. Takže ho nechala na holičkách.

– Nejsem tvoje chůva, ani kuchařka. Vychovávejte své divochy sám!

A tak Andrej zůstal sám se svými problémy. Pak pochopil, co znamená mateřství. Dělat snídani a domácí úkoly, uklidit v bytě, připravit jídlo, sledovat pořádek v bytě. A když vyčítal Lence, když si chtěla objednat jídlo z restaurace.

Jídlo / Ilustrační foto / Zdroj: yellbee.com

– Máme plnou ledničku, něco uvař! – na takové žádosti reagoval ostře Andrej.

Od některých příbuzných a přátel to Lenka dost schytala. Všichni jí, že je špatná matka, že nechala své děti s otcem. A ženě byly jedno takové poznámky. Ona zablokovala Andrejovo telefonní číslo. Teď je pro ni cizí muž. Chyba mládí.

Kolik mužů opustí rodinu a nechá ženu s dětmi? Tisíce, ne-li miliony. A kompenzují nedostatek výchovy a pozornosti penězi. I když spíše takové částky připomínají směšné haléře. Proto se Lenka rozhodla bojovat proti tomuto stereotypu.

Žena / ilustrační foto / Zdroj: abrozzi.com

Udělala žena správně? Odsuzujete takový čin, nebo naopak podporujete?

PSALI JSME: PŘÍBĚH ZE ŽIVOTA: „PŘIŠEL DEN PROPUŠTĚNÍ Z NEMOCNICE. S MANŽELEM JSEM ANI NEMLUVILA A ON NECHÁPAL, CO SE MI DĚJE“

PŘIPOMÍNÁME: PŘÍBĚH ZE ŽIVOTA: „TAJNĚ JSEM SE SCHÁZEL SE SVOU SEKRETÁŘKOU. TEĎ CHCE PENÍZE, JINAK VŠE ŘEKNE MÉ ŽENĚ“

Share