Přehled protiepidemických opatření: Ministerstvo školství zveřejnilo podmínky návratu dětí do škol od 1. září

Ministerstvo školství schválilo pro nový školní rok nová protiepidemická pravidla. Tak například roušky budou povinné pouze na chodbách, děti se mohou míchat mezi třídami a učitelé nebudou mít hrazené testy. Píše o tom web seznamzpravy.cz.

Veřejnost se nyní dozvěděla, jaké podmínky budou platit ve školách od 1. září. Kromě testování bylo upřesněno, jak udržovat stálé kolektivy a pravidla během karantény.

Děti ve školách / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Jak se již slibovalo, roušky budou povinné pouze na chodbách. Ve třídách se bude vyučovat bez zakrytí úst a nosu.

Kromě školáků se musí otestovat i učitelé. Pedagogové a nepedagogové však nebudou je mít hrazené Ministerstvem zdravotnictví. Zajistit je musí sami nebo to udělají zaměstnavateli. Pokud se však učitel neotestuje. bude muset celou dobu nosit respirátor.

Škola / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Pro netestované děti platí stejná pravidla, že budou muset mít během výuky roušku. Také jim bude zakázáno zpívat a cvičit uvnitř budovy. Platit to bude ale pouze do 10. září. V případě, že rodiče odmítnou i nošení roušky u svého dítěte, bude převedené na domácí výuku, kterou ale školy nyní neposkytují.

Žáci s příznaky onemocnění mohou být nově vraceny domů. Pokud antigenní test u dítěte bude pozitivní, podstoupí ještě PCR test. Třída se ale bude učit dál. Ti žáci, který s pozitivním spolužákem kontaktovali, budou muset do karantény.

Testování na koronavirus / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Ministerstvo zdravotnictví nedoporučuje míchání tříd a skupin, i když to nezakazuje.

Školy také musí maximálně rozdělit děti během konzumace jídla. U jednoho stolu může sedět maximálně 6 osob.

Robert Plaga / Zdroj: youtube.com

Podrobný Manuál ministerstva školství najdete kliknutím zde.

PSALI JSME: MILOŠ ZEMAN TVRDĚ ZKRITIZOVAL USA PO ODCHODU Z AFGHÁNISTÁNU: PREZIDENT POCHYBUJE I O OPRÁVNĚNOSTI EXISTENCE NATO

PŘIPOMÍNÁME: ŘEDITELÉ ŠKOL PŘEČETLI MANUÁL MINISTERSTVA ŠKOLSTVÍ VE KTERÉM BYLY POPSÁNY I OPATŘENÍ PROTI KORONAVIRU: ČÁST ŘEDITELŮ SI NEDOKÁŽE PŘEDSTAVIT, JAK DODRŽOVAT NĚKTERÁ Z TĚCHTO PRAVIDEL

Share