Předsedkyně americké Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiová označila Putina za zbabělce

Předsedkyně Sněmovny reprezentantů USA Nancy Pelosiová se domnívá, že Rusko musí být přidáno na seznam zemí podporujících mezinárodní terorismus. A prezidenta Vladimira Putina označila za zbabělce.

Nancy Pelosiová / Zdroj: YouTube

Nancy Pelosiová to řekla během rozhovoru pro speaker.gov. Zdůraznila, že podporuje odvolání Ukrajiny ke kongresu, v němž Ukrajina žádá uznání Ruska jako státu, který sponzoruje terorismus.

„Nepochybně jsem za to již dlouho. Pokud není Rusko zařazeno na seznam států podporujících terorismus, pak takový seznam roztrhejte a vyhoďte,“ komentoval Pelosi odvolání Ukrajiny.

Nancy Pelosiová a Volodymyr Zelenskyj / Zdroj: YouTube

Mluvčí dodala, že Vladimir Putin není jen vůdcem státu, který disponuje jadernými zbraněmi. Tato země, zdůraznila Pelosiová, také se vtrhla na území Ukrajiny. A hlava Ruska pokračuje nejen v zastrašování celého světa pomocí taktických jaderných zbraní. Také doslova povzbuzuje armádu své země, aby zabíjela, znásilňovala a unášela lidi. Podle mluvčí to s chováním civilizovaného člověka nemá nic společného.

Válka na Ukrajině/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

„Putin je zbabělec. Bojuje proti civilnímu obyvatelstvu. Bojuje proti dětem. Používá to jako zbraň ve válce,“ zdůraznila Pelosiová.

Putin/ Zdroj: YouTube

Proto je přesvědčena, že Rusko musí být na seznamu zemí sponzorujících terorismus. Navíc vyjádřila naději, že se tak stane. A odpovídající rozhodnutí, dodala Pelosiová, musí učinit ve Spojených státech prezident Joe Biden.

Nancy Pelosiová a Volodymyr Zelenskyj / Zdroj: YouTube

Nancy Pelosiová zdůraznila, že přítomnost Ruska na tomto seznamu by ještě více uvolnila ruce. Prý by to umožnilo pokračovat v uvalování sankcí na zemi. Proto je přesvědčena, že příslušné rozhodnutí musí být přijato co nejdříve.

PSALI JSME: OD ZAČÁTKU RUSKÉ INVAZE ŽIJI V OKUPOVANÉM CHERSONU: „MÉ RODNÉ MĚSTO SE STÁVÁ CIZÍM“

PŘIPOMÍNÁME: LIDÉ ZAVÍRALI OČI A NEMOHLI ZE SMUTKU SE NADECHNOUT: ROZHOVOR S PSYCHOLOŽKOU, KTERÁ ZACHRAŇOVALA OBYVATELE BUČI

Share