Berlínské úřady zakázaly ukrajinskou symboliku na akcích 8. a 9. května

Úřady v německém Berlíně zakázaly aktivistům používat ukrajinské vlajky a další ukrajinské symboly při vzpomínkových akcích 8 a 9 května, uvádí European Truth.

Ilustrační foto: zástupci ukrajinského velvyslanectví položili květiny k památníku v Berlíně, 8. května 2020 / Zdroj: radiosvoboda.org

Novináři se odvolávají na dokument berlínské policie a komentář místopředsedkyně ukrajinsko-německého sdružení Ukraine Future Hanny Praine-Kosach. Ukrajinská komunita v Berlíně podle ní před dvěma týdny dostala povolení uspořádat v německé metropoli shromáždění s místními úřady.

Demonstrace v Berlíně / Zdroj: dw.com

Městská policie však ve večerních hodinách 6. května zaslala organizátorům dokument zakazující používání jakýchkoliv symbolů Ukrajiny při návštěvě památek 2. světové války i návštěvám zástupců ukrajinských organizací.

„Dokument je datován na 4. května, ale odeslán byl až dnes. Vzhledem k tomu, že je před námi víkend, bude těžké ho zpochybnit. Hanny Praine-Kosach poznamenala, že nyní organizátoři hledají právní cestu zrušit zákaz používání ukrajinské symboliky“, píše se na webu eurointegration.com.ua.

Demonstrace v Berlíně / Zdroj: dw.com

Je také zakázáno „hrát a zpívat ruské / ukrajinské pochody nebo vojenské písně“.

Berlínská policie navíc podle materiálu zakázala také používání vlajek Ruska, SSSR, ilegálních ozbrojených skupin „Luhanská lidová republika“ a „Doněcká lidová republika“, demonstraci písmen V a Z, svatojiřských stuh a dalších symbolů, které podporují Ruská agrese proti Ukrajině.

Demonstrace v Berlíně / Zdroj: dw.com

PSALI JSME: PŘEDSEDKYNĚ AMERICKÉ SNĚMOVNY REPREZENTANTŮ NANCY PELOSIOVÁ OZNAČILA PUTINA ZA ZBABĚLCE

PŘIPOMÍNÁME: KYJEVSKÝ PŘÍZRAK: JAK SE ZRODILA LEGENDA, KTERÁ POZVEDLA DUCH UKRAJINCŮ

Share