Předpověď počasí pro celý měsíc: meteorologové řekli, kdy si užijeme tepla a v jakých týdnech se naopak ochladí

Čeští meteorologové předpovídají, že tento týden bude nejspíš nejteplejší ze všech do poloviny července. Po tropických teplotách se trochu ochladí a teploměry naměří od 25 do 27 stupňů Celsia. Dočkat se můžeme i dešťových srážek. V úterý se očekávají i bouřky a přívalové deště. Tuto informaci uvádí web ceskenoviny.cz.

„Po velmi teplém týdnu přichází pozvolné ochlazování,“ uvedl Český hydrometeorologický ústav s tím, že následující týden bude zřejmě nejteplejší mezi dalšími čtyřmi týdny do 18. července.

Počasí / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Teploty sice budou klesat, ale stále budou zůstávat srovnatelně vysoké pro toto roční období. V tomto týdnu se také očekávají vyšší srážky. Následně budou v průměru pro toto letní období.

Počasí / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

V České republice průměrná teplota od 21. června do 15. července činí 18 stupňů. Nejnižší teploty v tomto období byly zaznamenány v roce 1980, kdy průměrná teplota byla 13,9 stupňů.

Naopak nejteplejší byl rok 2006 s průměrem 20,9 stupňů. V tomto období průměrné srážky činí 80 milimetrů. V roce 1954 ovšem bylo naměřeno dokonce 167 milimetrů.

Deštivé počasí / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Meteorologové vysvětlují, že měsíční výhled nezahrnuje možné výkyvy a výhled teplot má úspěšnost přibližně 75 %. U srážek je toto číslo o deset procent nižší.

PSALI JSME: DO NEBE ODEŠLA HEREČKA NINA DIVÍŠKOVÁ: ZA SVŮJ ŽIVOT ZTVÁRNILA NEUVĚŘITELNÉ MNOŽSTVÍ ROLÍ

PŘIPOMÍNÁME: JE KOPIE SVÉHO TATÍNKA: IVAN BARTOŠ SE POCHLUBIL SVÝM MALÝM SYNEM

Share