Před rokem tento svět opustil František Nedvěd. „Chytil mě za ruku“: syn popsal poslední chvíle svého otce

Před rokem tento svět opustil oblíbený zpěvák a kytarista František Nedvěd. Příčinou smrti byla zákeřná nemoc, měl rakovinu, lékaři už neměli šanci ho zachránit. O jeho životě a jeho posledních chvílích promluvil jeho syn František Nedvěd mladší. Píše o tom server eXtra.cz.

Slavný hudebník zemřel 18. července 2021. Dva dny předtím měl koncert v Olomouci, tam hrál a zpíval. Den po koncertu se ale jeho stav zhoršil a byl hospitalizován.

František Nedvěd / Zdroj: youtube.com

Pondělí 18. července 2022 plánoval jeho starší syn František strávit s matkou a bratrem. Chtěl, aby se setkali, zapálili svíčku a zavzpomínali si na něj. Kromě toho plánovali navštívit hřbitov, je to blízko české metropole.

Podle něj tento rok proběhl velmi rychle a má pocit, že otec zemřel už dávno. Některé okamžiky byly ale pro staršího syna hudebníka určitě velmi těžké, například první Vánoce, které rodina oslavila bez něj.

František Nedvěd / Zdroj: youtube.com

František Nedvěd byl šťastný, když byli všichni u něj doma a všichni členové rodiny spolu trávili čas. Chtěl se starat o své blízké. Syn vzpomíná, že otec rád vařil, například pro ně vařil výborný guláš.

Příčinou smrti hudebníka byla rakovina, která se mu opět vrátila. Protože to nebylo poprvé, tak byl přesvědčen, že otec vyhraje boj s touto nemocí. Zpěvák byl hospitalizován a syn ho sthil navštívit. Ale bylo to jejich poslední setkání.

František Nedvěd / Zdroj: youtube.com

„To ještě vstal z postele a spiklenecky na mě mrkl. A ještě mě chytil za ruku. A to jsou nejsilnější zážitky, které mi už nikdo nikdy nevezme,“ řekl pro eXtra.cz František Nedvěd mladší.

Když mu zavolala máma a řekla, že otec zemřel, nemohl tomu uvěřit. S jeho smrtí se smířil až těsně před pohřbem, když požádal všechny, že chce být s otcem chvíli o samotě.

František Nedvěd / Zdroj: youtube.com

Přiznal ale také, že bral prášky, aby to zvládl. František Nedvěd mladší je teď přesvědčen, že jeho otec tu s ním „pořád nějak je“.

PSALI JSME: „JMENUJÍ SE BÉĎA A FANČA“: STAŠOVÁ PŘEKVAPILA VŠECHNY SVÝM DOPROVODEM. TAKTO KRÁSNĚ VYPADALA

PŘIPOMÍNÁME: „MÁ SOUVISLOST S DIAGNÓZOU“: ANIČKA SLOVÁČKOVÁ UKÁZALA JEDNO TETOVÁNÍ. MĚLA PRO TO DŮVOD

Share