Před deseti lety tento svět opustil Václav Havel: známé osobnosti si na něj zavzpomínaly

18. prosince 2011 zemřel první český prezident Václav Havel. Od toho dne uplynulo 10 let a mnoho známých osobností si na něj zavzpomínaly v rámci projektu 10 let bez V. H. Informuje o tom server iDNES.cz.

Na youtube kanálu NetwINproduction byla zveřejněna videa, ve kterých známé osobnosti vyprávěly o svých vzpomínkách na Václava Havla.

Všichni odpovídali na tři otázky. „Co Vás napadne, když se řekne Václav Havel,“ je první otázka. Druhou otázkou bylo, jaká je jejich nejsilnější vzpomínka na prvního českého prezidenta. Poslední otázkou bylo, co by mu dnes chtěli říct, kdyby takovou možnost měli.

Podle Ladislava Špačka, který byl mluvčím Václava Havla, první český prezident symbolizuje svobodu a také pojmy jako je demokracie a lidská práva. S jeho smrtí skončila jedna důležitá éra.

Zpěvák a bývalý ministr pro lidská práva a národnostní menšiny ČR Michael Kocáb označil Václava Havla za svého velkého přítele a že se začali přátelit během revoluce v roce 1989. Když slyší jeho jméno, vzpomíná si na to, co mezi nimi bylo. Dodal, že jeho osobnost byla stejně důležitá jako Tomáš Garrigue Masaryk.

Podle americké zpěvačky Suzanne Vegy byl Václav Havel vůdcem své země, umělcem a jejím dobrým přítelem.

Senátor a bývalý poradce první hlavy státu Pavel Fischer si vzpomněl, že Václav Havel měl skvělý smysl pro humor a že si dělal legraci z nich a ze sebe, když byli sami.

Také mnoho známých osobností, pokud by s ním mělo možnost nyní mluvit, chtělo by mu poděkovat a říct, že pro ně to byla čest. Pro mnohé z nich nyní Václav Havel chybí, nebo by od něj chtěli uslyšet rady.

PSALI JSME: MINISTERSTVO OBRANY HLEDÁ AMBULIFT, ABY PREZIDENT MOHL NASTOUPIT DO LETADLA: JE ALE PRAVDĚPODOBNÉ, ŽE MILOŠ ZEMAN ZATÍM NIKAM CESTOVAT NEBUDE

PŘIPOMÍNÁME: DAGMAR HAVLOVÁ PROMLUVILA O NOVÉ ROLI VE FILMU: PRO ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK 2 SE NAUČILA MLUVIT SLOVENSKY

Share