Pracuji jako lékař: Jednou za mnou přišla babička s 16letým vnukem

Bylo mi 21 let, když jsem ji potkal. Velmi miloval jednu dívku, o pár let mladší než já, začali jsme spolu chodit. Byla velmi talentovaná, studovala architekturu, šíleně krásně kreslila. Byl jsme si jistý, že ona bude míst skvělou karieru.

Pár / ilustrační foto / Zdroj: lime.energy

V tu chvíli jsme spolu byli něco přes půl roku, když jsme zjistili, že je těhotná. Jsme si o tom promluvili a zvážili všechna pro a proti, dospěli jsme k rozhodnutí, že uděláme potrat. Našel jsem peníze a šel jsem s ní na kliniku. Počkal jsem na ní, a ona mi řekla, že vše proběhlo dobře.

Roky plynuly, nic jsem o ní neslyšel. Uplynulo 16 let, stal jsem se úspěšným kardiochirurgem. Jednou za mnou přišla babička s vnukem. Ten chlapec měl andělský vzhled: velké modré oči se smutným pohledem, bílé kudrlinky, ale nevypadal dobře. Jeho babička mi vysvětlila, že je za mnou poslali kvůli problémům se srdcem vnuka.

Smutna žena / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

Při kontrole se ukázalo, že už několik let pravidelně pije alkohol a hodně kouří. S jeho zdravotními problémy se to nesmělo dělat kategoricky, což jsem okamžitě oznámil. Na to chlapec odpověděl, že mu na životě nezáleží, kvůli čemuž se babička rozbrečela.

Poslal jsem ho na chodbu a ženu se snažil uklidnit. Začala vyprávět, že chlapci bylo pouhých 9 let, když zemřela jeho matka (dcera této ženy) a byl celou dobu vychováván nevlastním otcem. Po smrti manželky začal pít, utrácel peníze ve výherních automatech, na dítě neměl čas.

Otevřel jsem zdravotnickou kartu a v očích se mi setmělo. Tam bylo příjmení té samé dívky a navenek byl chlapec neuvěřitelně podobný své matce. Jak se ukázalo, ona si nechala dítě a přestěhovala se do jiného města.

Těhotná žena / ilustrační foto / Zdroj: YouTube

Přiznal jsem se babičce, že jsem otec jejího vnuka. Žena mě slzně prosila, ať ho vyléčím a postavím na nohy, že v takovém věku potřebuje mužskou podporu. Své děti babička neměla, a tak se svou lásku snažila vnukovi dát, ale ten se doslova každým dnem zabíjel.

Chápal jsem, jak jsem vinen před ním a jeho matkou, a tak jsem se snažil co to šlo. První rok soužití se ukázal být obzvlášť náročný, ale teď je mému synovi už dvacet let a dostává vzdělání, které si sám vybral, jsem na něj velmi pyšný.

Muž / ilustrační foto / Zdroj: topfakty.com

PSALI JSME: JAK PŘESVĚDČIT DÍTĚ, ABY POSLOUCHALO BEZ SLZ A ROZMARŮ: 7 MĚKKÝCH TECHNIK

PŘIPOMÍNÁME: KDYŽ BYLO DÍTĚTI POUHÝCH NĚKOLIK DNÍ, MATKA HO VYHODILA DO POPELNIC

Share