“Požádal jsem o solidaritu“: Jaké státy po jednání s Babišem věnují ČR dodatečné dávky očkovací látky

Nedávno některé evropské státy se dohodly pomoct České Republice, a to poslat očkovací látky. Posílat vakcíny budou z Maďarska, Rakouska a Slovinska.

Andrej Babiš/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Maďarsko dohodlo odeslat očkovací látky, a to v počtu čtyřicet tisíc kusů, od společností Pfizer, a BioNTech či Moderna.

Rakousko pošle o deset tisíc méně, než Maďarsko. Slovinsko věnuje ČR deset tisíc dávek. O tom informuje na svých webových stránkách portál novinky.cz.

Andrej Babiš/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Ve čtvrtek proběhlo projednávání Evropské Unii, kde bylo uvedeno, že v tuzemsko dorazí, z doplňkových milionů dávek, poměrné množství vakcín, neobdrží však dávky nadto.

Andrej Babiš/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Český předseda vlády Andrej Babiš spolu s rakouským předsedou, již zmiňoval svůj nesouhlas s neracionálním rozdělováním dávek vakcín, které do evropských států dováží po objednávce EU.

Rozdělování bylo Babišem ostře negativně hodnoceno, a hlavně to, že ne vše státy tohoto všimly.

Andrej Babiš/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Po kritice Slovinsko a Rakousko se dohodlo doručit do Česka nějaké množství očkovacích látek. „Požádal jsem ho o solidaritu a on slíbil, že v prvním květnovém týdnu nám propustí kvótu 40 000 vakcín,“ vyprávěl Babiš o hovoru s předsedou vlády Maďarska Viktorem Orbánem.

ČTĚTE TAKÉ: ŠÍŘENÍ COVIDU SE ZPOMALUJE: KOLIK DALŠÍCH NOVÝCH NEMOCNÝCH ODHALILY LABORATOŘE V SOBOTU

PSALI JSME: PREMIÉR ANDREJ BABIŠ PŘEDVEDL DŮLEŽITOU ZPRÁVU: ČESKO SPOLU S RAKOUSKEM CHCE PO EU SPRAVEDLIVOSTI

Share