Poslední rozloučení s Libuší Šafránkovou: co by měli vědět ti, kteří se chtějí přijít rozloučit s herečkou

V pátek 25. června se uskuteční poslední rozloučení s legendární českou herečkou Libuší Šafránkovou. O podrobnostech, které musí znát každý, kdo se přijde rozloučit, informovalo ministerstvo kultury na svém webu.

Poslední rozloučení tento pátek začne v 10 hodin a potrvá do 14 hodin. Všichni, kteří se chtějí s herečkou rozloučit, budou moci přijít do kostela sv. Anežky na Spořilově v Praze.

Libuše Šafránková / Zdroj: youtube.com

Ministerstvo uvádí, že ve 14 hodin bude kostel uzavřen kvůli přípravám na smuteční mši. Začne v 16 hodin a zúčastní se jí jen rodina a lidé blízcí jejich rodině.

Zájemci však budou moci sledovat mši na velkoplošných obrazovkách, které budou instalovány před kostelem. Také to bude vysílat Česká televize.

Libuše Šafránková / Zdroj: youtube.com

Vedle vznikne také pietní místo, kde budou moci všichni zájemci napsat něco do kondolenční knihy.

Resort kultury upozorňuje i na to, že bude nutné dodržovat opatření proti koronaviru, například rozestupy.

Libuše Šafránková / Zdroj: youtube.com

Pokud to nebude možné dodržet, pak v takovém případě budou lidé muset venku zakrýt ústa a nos alespoň rouškou a v kostele budou muset mít respirátor.

Herečka Libuše Šafránková zemřela 9. června dva dny po svých narozeninách. I když předtím měla zdravotní problémy, její smrt pro její blízké byla nečekaná.

Libuše Šafránková / Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: “VĚŘÍ VĚCEM, KTERÉ JSEM MĚL POCIT, UŽ NEEXISTUJÍ“: TOMÁŠ KLUS PROMLUVIL O NOVÉM PROJEKTU, KTERÝ SE NATÁČÍ UŽ NYNÍ

PŘIPOMÍNÁME: JAK BY MOHLA VYPADAT SITUACE S KORONAVIREM LETOS V LÉTĚ: KDO MŮŽE VAKCÍNU NEDOSTAT A CO MŮŽE SITUACI ZHORŠIT

Share