Poslanec za ANO není spokojen s jednáním Jany Maláčové a podal na ni stížnost: Udělal to kvůli kontrolní akci Férová práce

Nedávno proběhla ve firmách kontrola dodržování pracovních podmínek, která se jmenovala Férová práce. Podle ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové chtěl resort prověřit, jak firmy dodržují zákoník práce. Kvůli jedné takové kontrole ale poslanec za ANO Pavel Juříček podal na ministryni stížnost k Úřadu vlády. Informuje o tom web Novinky.cz.

Nedávno proběhla kontrola dodržování pracovních podmínek ve firmě Brano, jejímž majitelem je poslanec za ANO Pavel Juříček.

Jana Maláčová / Zdroj: youtube.com

Resort upozornil, že v této firmě mělo několik zaměstnanců rozvrženu pracovní dobu, tedy to neodpovídalo zákoníku práce. Kromě toho nebyly dodrženy přesčasy a byly zaznamenány i neoprávněné srážky z platu.

Pavel Juříček uvedl, že firma Brano neobdržela žádný protokol o kontrole, navíc nikdo s představiteli firmy o výsledcích nejednal. Výsledky této kontroly však byly zveřejněny.

Pavel Juříček / Zdroj: youtube.com

Poslanec řekl, že se rozhodl podat stížnost na ministryni práce, její poradce a proti postupu inspektorátu práce.

Kontrola byla podle jeho slov nepřiměřená a že byla porušena povinnost mlčenlivosti, protože o výsledcích kontroly se dozvěděla veřejnost.

Jana Maláčová / Zdroj: youtube.com

Ministryně práce ale uvedla, že firma výsledky dostala do datové schránky už koncem července. Také firma mohla podat námitky do poloviny minulého měsíce, ale to se nestalo.

„Je možné, že se k panu Juříčkovi informace nedostaly, ale postup inspekce je v pořádku a v souladu s příslušnými předpisy,“ reagovala Jana Maláčová.

Jana Maláčová / Zdroj: youtube.com

Celkem bylo v rámci této akce zkontrolováno 167 firem a zhruba tři čtvrtiny z nich měly určité problémy. Prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý však považuje tuto akci za politickou agitku.

S takovým názorem ale Jana Maláčová nesouhlasila a řekla, že Hospodářská komora zastupuje zaměstnavatele, včetně těch, kteří se ke svým zaměstnancům nechovají tak, jak by měli.

PSALI JSME: RŮST STÁTNÍHO DLUHU JE VARUJÍCÍ: ODBORNÍCI UVEDLI, ŽE V BUDOUCNU MŮŽEME PŘIJÍT O BEZPLATNOU MEDICÍNU ČI OPRAVENÉ SILNICE

PŘIPOMÍNÁME: PIRÁTI A STAROSTOVÉ SLÍBILI, ŽE NEBUDOU ZVYŠOVAT DANĚ: JEJICH KOALICE CHCE DÁT DO ČESKÉ EKONOMIKY 1 BILION KČ

Share