Poslanec Moskevské městské dumy navrhl „denacifikaci“ dalších 6 zemí

Pobaltské země, stejně jako Polsko, Moldavsko a Kazachstán, by měly být „demilitarizovány a denacifikovány“ Ruskem. Myslí si to poslanec moskevské městské dumy z Komunistická strana Ruské federace Sergej Savostjanov, který dokument vypracoval.

Sergej Savostjanov / Zdroj: Facebook

„Demilitarizace a denacifikace Ukrajiny zajistí udržitelnou bezpečnost pro národy Ukrajiny, Ruska a celé Evropy. Pro ucelenější proces zajištění bezpečnosti Ruské federace považuji za účelné zařadit do zóny denacifikace a demilitarizace kromě Ukrajiny i pobaltské státy [Litva, Lotyšsko, Estonsko], Polsko, Moldavsko a Kazachstán,“ uvádí se v dokumentu zveřejněném členem federálního předsednictva strany Jabloko Kirillem Gončarovem.

Ten samý dokument / Zdroj: unn.com.ua

Michajlo Podolyak, ukrajinský politický stratég, novinář, protikrizový manažer a poradce vedoucího Kanceláře prezidenta Ukrajiny napsal na svém Twitteru následující:

Michajlo Podolyak / Zdorj: news.zerkalo.io

„Zdá se, že Rusko má v plánu zaútočit na pobaltské státy v plném rozsahu a v rámci globální vojenské speciální operace na… demilitarizaci a denacifikaci. Oficiálně to prohlásil poslanec Savostjanov. Všechno teprve začíná. Evropské krve bude hodně, otevřeně slibují Rusové.“

https://twitter.com/Podolyak_M/status/1507474428263014403?s=20&t=lkxEGH_DGhOOX2pc-QFdxQ

PSALI JSME: POLSKÝ GENERÁL POŽÁDAL VRÁTIT KALININGRAD ZEMI

PŘIPOMÍNÁME: „POUŽILI JSTE SANKCE, JSME VÁM VDĚČNÍ, ALE BYLO TROCHU POZDĚ“: UKRAJINA PODLE ZELENSKÉHO BOJUJE ZA BEZPEČNOST CELÉ EVROPY

Share