Poslanci začali projednávat návrh na zvýšení důchodů o 300 korun nad rámec zákonné valorizace: jednání bude ještě pokračovat

Návrh na zvýšení důchodů o 300 Kč nad rámec zákonné valorizace začali poslanci projednávat ve druhém čtení v pátek. Poslanci mají také možnost vznášet své návrhy nebo doplňovat tento návrh. Toto jednání v pátek neskončilo, takže bude pokračovat ve středu. Informuje o tom web iDNES.cz.

Předseda poslaneckého klubu sociálních demokratů Jan Chvojka se ve čtvrtek pokusil prosadit projednávání návrhu, ale neuspěl. Přesto se mu to povedlo v pátek.

Jan Chvojka / Zdroj: youtube.com

Ve čtvrtek to nepodpořili poslanci hnutí ANO, poslanci ODS a někteří poslanci TOP 09 a také nezařazený poslanec Václav Klaus mladší. V pátek ale syn bývalého prezidenta názor změnil.

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová ve čtvrtek varovala všechny poslance včetně poslanců hnutí ANO, že je nezbytné, aby se v pátek konalo druhé čtení.

Jana Maláčová / Zdroj: youtube.com

Podle ní, pokud by se tak nestalo, pak v takovém případě by se tento návrh již nestihl schválit.

Ještě ve čtvrtek tento návrh podpořili nejvíce Piráti, SPD a ČSSD. Hlasovala pro také většina poslanců KSČM a KDU-ČSL.

Jakub Michálek / Zdroj: youtube.com

Předseda poslaneckého klubu Pirátské strany Jakub Michálek ve čtvrtek také navrhl dát důchodcům ještě více peněz, a to vyplatit jim navíc jednorázový příspěvek ve výši 1000 Kč.

PSALI JSME: JAROSLAV ČEJKA BRZY OSLAVÍ NAROZENINY: JEHO KAMARÁD ALE PROZRADIL ŠPATNÉ ZPRÁVY O ZNÁMÉM MIMOVI

PŘIPOMÍNÁME: PETR SMEJKAL MÁ OBAVY O LIDI, KTEŘÍ VAKCÍNU NEDOSTALI, VIRUS JE NAJDE: „AKTUÁLNÍ SITUACI V ČESKU HODNOTÍM PŘÍZNIVĚ,“ ŘÍKÁ EPIDEMIOLOG I PŘES ZVÝŠENÍ POČTU PŘÍPADŮ

Share