Poslanci povolili některým odborníkům stát se učiteli bez pedagogického vzdělání: také poslanci rozhodli o zvýšení platů pedagogů

Poslanci rozhodli, že na středních školách a na 2. stupni ZŠ budou moci 3 roky vzdělávat děti odborníci bez pedagogického vzdělání. Kromě toho bylo také rozhodnuto, že plat pedagogů bude činit 130 % průměrné mzdy v zemi. Informval o tom portál iDNES.cz.

Ministerstvo školství bylo nuceno řešit problém nedostatečného počtu učitelů, zejména v některých oborech. Proto navrhlo takovou variantu.

Robert Plaga / Zdroj: youtube.com

Učit děti budou moci někteří odborníci bez pedagogického vzdělání po dobu tří let. Během těchto tří let budou muset tito učitelé získat pedagogické vzdělání.

Škola / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Ve Sněmovně se hlasování zúčastnilo 99 poslanců, z toho 94 podpořilo tento zákon. Zákon nyní bude muset přezkoumat senát a poté ho bude muset podepsat prezident.

Poslanec České pirátské strany Lukáš Bartoň také navrhl, aby platy pedagogických pracovníků byly o 30 procent vyšší než je průměrný plat v České republice.

Škola / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

S tím ale nesouhlasili poslanci hnutí ANO a ministr školství Robert Plaga. Všichni ostatní poslanci návrh podpořili.

Pirát Bartoň navrhl, aby průměrný plat učitelů a dalších pedagogických pracovníků činil v roce 2023 130 % průměrného platu.

Robert Plaga / Zdroj: youtube.com

„Od roku 2024 pak porostou platy učitelů a dalších pedagogických pracovníků stejným tempem jako průměrná mzda v ekonomice,“ řekl Lukáš Bartoň.

PSALI JSME: KDE SE LIDÉ NEJČASTĚJI NAKAZÍ KORONAVIREM: ROMAN PRYMULA NA TUTO OTÁZKU ODPOVĚDĚL A UKÁZAL SEZNAM TAKOVÝCH MÍST

PŘIPOMÍNÁME: 20 LET SE UKLÍZEČKA STARALA O ČISTOTU ELITNÍCH BYTŮ A JAKO DÁREK ZÍSKALA LUXUSNÍ BYT. A TO VŠE DÍKY JEJÍ LÁSCE K PRÁCI

Share