Politické střety: Jaké budou nejzajímavější páry u sněmovních voleb

Nadcházející podzimní sněmovní volby vyvolávají mnoho sporů mezi politiky. Nejznámějším střetem je spor premiéra a předsedy hnutí ANO Andreje Babiše s šéfem Pirátů Ivanem Bartošem. O tom informuje na svých webových stránkách portál Seznam Zprávy.

Andrej Babiš/Zdroj: youtube.com

Jsou oblastí, kde se budou konat pravděpodobně nejzajímavější souboje o poslanecké křesla. Jedná se o hlavní město ČR Prahu, o oblast středních Čech, a ještě o Moravu, a to jak jižní a severní.

Markéta Pekarová Adamová/Zdroj: youtube.com

Při pohledu na pražskou kandidátku se ruší mýtus, že do hlavního města míří jenom muži. V říjnových volbách o pražské poslanecké křeslo budou bojovat ženy.

Z koalici Pirátů a Starostů se v Praze budou hlasovat za Olgu Richterovou, od koalice Spolu půjde Markéta Pekarová Adamová a od ČSSD lize bude svůj hlas poslat za Janu Maláčovou.

Jan Skopeček/Zdroj: youtube.com

„Těšil jsem se na souboj s Andrejem Babišem,“ řekl Jan Skopeček, který je v kandidátce středních Čech. Spolu s nim do voleb půjdou ministr průmyslu i dopravy Karel Havlíček, ministr vnitra Jan Hamáček a šéf hnutí STAN Vít Rakušan.

Petr Fiala/Zdroj: youtube.com

Jihomoravský kraj má také hotovou kandidátku. Například lídr koalice Spolu a šéf ODS Petr Fiala míní, že je spokojený s koalici a společně dokážou prosadit změny.

Ivo Vondrák/Zdroj: youtube.com

Severní Morava je připravená na podzimní volby. Tam v kandidátce se objevil Ivo Vondrák, který na další termín původně se hlásit nechtěl. Spolu s nim v seznamu budou od Spolu Zbyněk Stanjura, ČSSD ministr kultury Lubomír Zaorálek a poslanec Leo Luzar.

PSALI JSME: “VELKÝ VLIV MŮŽE MÍT AKTUÁLNÍ EPIDEMICKÁ SITUACE“: PROČ COVID MŮŽE OVLIVNIT NADCHÁZEJÍCÍ VOLBY, UVEDLI POLITILOGOVÉ

ČTĚTE TAKÉ: SOUBOJ STRAN: VOLBY BY NYNÍ VYHRÁLO ANO, DO SNĚMOVNY BY SE MOHLO DOSTAT 6 POLITICKÝCH SUBJEKTŮ

Share