Politici kritizují hnutí SPD: „Tím vyzývají Ukrajinu, aby se vzdala,“ řekl Vlastimil Válek a označil hnutí za pseudovlastenecké

Zástupci hnutí SPD říkali o tom, že Česko a další země posílají na Ukrajinu zbraně. Podle jejich názoru takové dodávky k mírovému vyjednávání nepřispějí. Řada politiků kritizovala zástupce SPD za takové výroky. Informuje o tom web iDNES.cz.

Tomio Okamura / Zdroj: youtube.com

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) označil hnutí SPD za pseudovlastenecké. Řekl, že takové výroky představitelů hnutí znamenají, že chtějí, aby se Ukrajina vzdala.

Vlastimil Válek / Zdroj: youtube.com

Dodal, že by se měli stydět. Šéf resortu zdravotnictví to napsal na svém Twitteru.

S tím nesouhlasil ani šéf resortu práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL). Řekl, že nyní se Ukrajina nemůže bránit beze zbraní.

Marian Jurečka / Zdroj: youtube.com

Svůj názor vyjádřil na sociálních sítích a poslancům opozičního hnutí doporučil, aby sami tlačili na jednání.

Podle ministra financí Zbyňka Stanjury (ODS) SPD pokračuje ve svých proruských postojích. Souhlasí s tím, že Tomio Okamura (SPD) a jeho spolustraníci vyzývají Rusko, aby ukončilo vojenský konflikt.

Zbyněk Stanjura / Zdroj: youtube.com

Ale vyzývají k tomu i Ukrajinu. Podle jeho názoru by se takové výroky rozhodně líbily zástupcům Kremlu. Proto kritizuje SPD.

Kritizoval hnutí i poslanec Evropského parlamentu Jiří Pospíšil (za TOP 09). Podle něj předseda hnutí před pár dny řekl, že Ukrajina má právo bránit svou zemi. Tomio Okamura nyní říká, že Česká republika by měla tlačit i na Ukrajinu, aby také zastavila střelbu.

K této situaci se vyjádřil i spolek Milion chvilek pro demokracii. Zástupcům spolku se nelíbí, že nyní SPD změnila názor a odsuzuje dodávky zbraní na Ukrajinu. Hnutí SPD přirovnali k páté koloně.

PSALI JSME: KDE SE NACHÁZÍ VLADIMIR PUTIN: NEJČASTĚJI SE MLUVÍ O TŘECH MÍSTECH

PŘIPOMÍNÁME: „PŘIPRAVOVALI JSME SE NA VŠECHNO“: ZELENSKYJ OZNAČIL PODMÍNKY PRO ROZHOVORY O PŘÍMĚŘÍ S RUSKEM

Share