Policisté budou přísnější: řidiči za porušení opatření omezujících pohyb mohou okamžitě dostat pokuty, nikoliv domluvu

Od pondělí policisté kontrolují hlavní silnice mezi okresy tak, aby lidé dodržovali opatření, jako je zákaz pohybu mezi jednotlivými okresy. Ve středu přitvrdili a teď nebudou řešit situace ústní domluvou. Řidiči dostávají pokuty. Informoval o tom web TN.cz.

Situace se změnila, nyní, pokud řidič chce přesunout z jedného okresu do druhého, musí mít správné dokumenty. Pokud se tak nestane, s největší pravděpodobností dostane řidič pokutu.

Policejní kontrola / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Na Vysočině už bylo několik takových případů. O jednom z nich informovala policejní mluvčí Dana Čírtková.

Podle ní jeden muž odmítal s policisty komunikovat a uvedl, že je unavený z toho, že je neustále doma, a proto jede na nákup. Policie ho proto pokutovala v dolní hranici možné sazby.

Policejní kontrola / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Pokuta může být i 10 tisíc korun. Pokud člověk jede do jiného okresu za prací, musí s sebou mít doklady, které to potvrzují.

Pokud člověk jede kvůli jiným osobním záležitostem, měl by s sebou mít čestné prohlášení. To znamená, že tam musí být vysvětleno, proč je jeho cesta nezbytná.

Policejní kontrola / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Původně policie uvedla, že policisté nebudou dokumenty v elektronické podobě akceptovat, ale později svůj názor změnila. Papírové dokumenty však stále zůstávají upřednostňovány.

Napsala to Policie České republiky na svém Twitteru.

Mluvčí policejního prezidia Ondřej Moravčík řekl pro TV Nova, že za úterý zakázali vjezd do okresu mezi Jihlavou a Havlíčkůvým Brodem zhruba 1 600 autům.

Za tu dobu už mají policisté jisté statistiky a mohou říci, že nejvíce přestupků bylo v Ústeckém, Moravskoslezském a Jihomoravském kraji. Nejlépe na tom je Liberecký, Plzeňský a Zlínský kraj.

PSALI JSME: VE VĚKU 79 LET: OPUSTIL SVĚT BÝVALÝ MARLBORO MAN A SLAVNÝ HEREC Z DALLASU

PŘIPOMÍNÁME: SIMONA KRAINOVÁ KOMENTOVALA SITUACI V ČESKU: A VYVOLALA TÍM BOUŘLIVOU REAKCI FANOUŠKŮ

Share