Policie podala návrh na podání obžaloby Andreje Babiše kvůli kauze Čapí hnízdo

Policie podala návrh na podání obžaloby předsedy vlády Andreje Babiše kvůli kauze Čapí hnízdo. Návrh se přitom týká dvou lidí, druhou osobností je jeho bývalá poradkyně Jana Mayerová. Případem se nyní bude zabývat státní zástupce. Informuje o tom TN.cz.

Jde o vyšetřování kauzy Čapí hnízdo. Na stavbu této farmy získala firma, která dříve patřila holdingu Agrofert, dotaci 50 milionů.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Firma pak měla patřit jinému vlastníkovi, protože holding Agrofert neměl možnost získat evropské dotace pro malé a střední firmy. Nyní je holding ve správě svěřenského fondu, tehdy ho ale vlastnil současný premiér Andrej Babiš.

Mluvčí pražského státního zastupitelství Aleš Cimbala řekl, že dozorový státní zástupce spis a návrh od policie na podání obžaloby. Podle něj má spisový materiál 34 tisíc stran.

Státním zástupcem, který se případem bude nyní zabývat, bude Pavel Šaroch. Bude rozhodovat, zda je třeba podat obžalobu.

Také Aleš Cimbala uvedl, že vzhledem k tomu, že o případ má veřejnost velký zájem, budou lidé informováni „prostřednictvím veřejných sdělovacích prostředků“.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Během zkoumání spisu nebudou sdělovat žádné další informace. Je třeba také říci, že státní zástupce nemá žádnou lhůtu.

Policie to navrhla už zhruba před dvěma lety. Tehdy však státní zástupce oznámil, že Andrej Babiš nespáchal žádný trestný čin.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Poté se se spisem chtěl seznámit nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman a vyžádal si tyto materiály. Pak bylo zrušeno rozhodnutí o zastavení trestního stíhání.

Před dvěma lety se takový policejní návrh týkal i dalších lidí. Nyní se to týká pouze Andreje Babiše a jeho bývalé poradkyně Jany Mayerové.

K této věci se již vyjádřili i zástupci opozice na Twitteru.

PSALI JSME: PREMIÉR ANDREJ BABIŠ SLÍBIL DALŠÍ ZVÝŠENÍ PENZI: „DŮCHODCI JSOU PRO NÁS PRIORITA. DOHODLI JSME SE, ŽE NAVÝŠÍME DŮCHODY O DALŠÍCH 740 KORUN“

PŘIPOMÍNÁME: “VŮBEC MI NEFUNGOVAL PRST”: HONZA MUSIL PROMLUVIL O DALŠÍCH ZDRAVOTNÍCH PROBLÉMECH

Share