Mnoho Čechů si zatím myslí, že budou i nadále nosit roušky, i když v naší zemi bude k dispozici vakcína proti covidu. Společnost Ipsos provedla sociologický průzkum speciálně pro firmu Purtana vyrábějící nákrčníky s výměnnými nanofiltry. Podle tohoto sociologického průzkumu zhruba 62 procent respondentů neplánuje přestat nosit roušky. Mezi lidmi je velká nedůvěra k budoucím vakcínám. Uvedl to web iDNES.cz.
Zakladatel firmy Purtana Roman Spáčil prozradil o výsledcích tohoto průzkumu a vyjádřil svůj názor. Poměrně velké množství občanů vakcínám nedůvěřuje.
Podle něj k tomu existují určité důvody, například to, že část lidí raději volí jiné formy ochrany svého zdraví. Také se mu zdá, že mnozí občané chtějí být zodpovědní a chtějí chránit své zdraví a zdraví jiných lidí.
Podle něj jsou roušky, respirátory a nákrčníky běžnou součástí života. To je již dlouho normou v mnoha asijských zemích, jako je v Japonsku nebo Jižní Korey.
Přibližně 58 procent dotázaných nosí jednorázové roušky podle tohoto průzkumu. 52 procent respondentů mají textilní roušky.
Pouze 10 procent dotázaných odpovědělo, že používají prostředky na ochranu dýchacích cest s výměnnými nanofiltry.
Většina lidí se snaží pečovat o své zdraví, například 80 procent lidí se snaží jíst více zeleniny a ovoce, 68 procent brát vitamíny a asi třetina ještě trénují.
Zhruba 60 procent dotázaných odpovědělo, že by se nechystalo očkovat ani po schválení vakcíny. 14 procent lidí si myslí, že vakcínu nepotřebují a 45 procent lidí má obavy o bezpečnost vakcíny.
Celkem se sociologického průzkumu zúčastnilo 550 respondentů z různých regionů ČR.
Roman Spáčil dodal, že řada lidí se domnívá, že vakcína byla vyrobena velmi rychle a jiní lidé mají jiné důvody, proč odmítají očkování.
PŘIPOMÍNÁME: EVROPA SE UZAVÍRÁ PŘED BRITÁNIÍ: WHO VYSVĚTLILA, CO BY MOHLO ZPŮSOBIT MUTACI KORONAVIRU