Premiér Babiš ve svém pořadu Čau, lidi zkritizoval opozici za chování během schvalování rozpočtu: vysvětlil, proč se vláda musela dohodnout s KSČM

Premiér Andrej Babiš vytknul opozici pokrytecké chování, když se schvaloval rozpočet. Podle předsedy vlády se opoziční strany měly chovat zodpovědněji. Píše o tom web echo24.cz.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Babiš se ve svém pořadu Čau, lidi také vyjádřil k budoucímu očkování a požadavkům komunistů během schvalování rozpočtu.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Předseda vlády uvedl, že zákon o státním rozpočtu je nejdůležitějším v roce a opoziční strany se nechovali zodpovědně, když probíhalo jeho schvalování. Vadilo mu, že opozice nepomohla během jednání ve Sněmovně.

Dle slov Babiše koalice proto musela přistoupit na požadavky KSČM a přesunout 10 miliard Kč z ministerstva obrany do rezervy. „My jsme museli souhlasit, protože zkrátka opozice nás nechala na holičkách,“ vysvětloval ministerský předseda s tím, že armáda stejně peníze dostane.

Následně Andrej Babiš promluvil o očekávaném očkování v Evropské unii. Společný start označil za marketingový krok. Česká republika ze začátku dostane 9750 dávek vakcíny pro téměř 5000 lidí. Dorazit by měla 26. prosince a do konce roku se může ještě dovézt 19 500 dávek.

Celkem Česko má objednáno 11 milionů vakcín od pěti společností. Dle Babiše distribuce vakcín bude „nejdůležitější logistickou akci v dějinách České republiky“.

Jan Blatný a Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Premiér nakonec dodal, že o případném zpřísňování opatření vláda bude jednat ve středu. Před tím musí prosadit prodloužení nouzového stavu ve Sněmovně.

Psali jsme: „K nám se to dostane určitě“: Komentoval Roman Prymula situaci s virem

PSALI JSME: BABIŠ ŘEKL, KDY SE VLÁDA BUDE ZABÝVAT DALŠÍM ZPŘÍSŇOVÁNÍM OPATŘENÍ: KOALICE NYNÍ POTŘEBUJE PRODLOUŽIT NOUZOVÝ STAV

PŘIPOMÍNÁME: NEJLEPŠÍ RECEPT BRAMBOROVÉHO SALÁTU: JAK PŘIPRAVUJE VÁNOČNÍ JÍDLO PEPA NEMRAVA Z MASTERCHEFU

Share