Počet lidí, kteří jsou proti očkování, klesl: podle průzkumu se většina Čechů chce nechat očkovat

Počet lidí v České republice, kteří byli proti očkování proti covidu, klesá. Tak například vakcínu by chtělo dostat téměř 60 procent Čechů. Takové byly výsledky sociologického průzkumu, který provedlo Centrum pro výzkum veřejného mínění. Také lidé mají preference ohledně samotných vakcín. Dotazováno bylo 1 025 lidí a průzkum probíhal od 26. března do 15. dubna. Informoval o tom web TN.cz.

Mezi dotazovanými by 59 procent lidí chtělo být očkováno proti koronaviru. Počet zájemců je větší mezi lidmi starší generace nebo u lidí, kteří mají aspoň středoškolské vzdělání.

Očkování / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Očkovat se nechce 26 procent respondentů. Podle těchto výsledků se v Česku snižuje počet lidí, kteří jsou proti očkování.

Češi také uvedli, že by chtěli mít možnost vybrat si vakcínu, kterou by chtěli dostat. Mezi nimi by nejvíce lidí chtělo vakcínu od firmy Pfizer/BioNTech.

Vakcína / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Přitom poměrně negativně se dotazovaní staví k ruské vakcíně Sputnik V. Nelíbí se jim například, že tato očkovací látka nebyla schválena Evropskou agenturou pro léčivé přípravky.

Kromě toho respondenti také kriticky hodnotí současný průběh očkování. Asi polovina z nich negativně vnímá organizaci očkování nebo to, jakou rychlostí v zemi probíhá.

Očkování / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Negativně se k tomu staví například lidé, kteří současnou ekonomickou situaci považují za špatnou, nebo ti, kteří současné vládě příliš nedůvěřují.

Pozitivněji se ale o vakcinaci vyjádřili lidé starší generace, kteří už mají očkování dokončené. Takových bylo 60 procent mezi lidmi staršími 80 let.

PSALI JSME: LIDÉ SÁZEJÍ NA TO, ŽE PAVEL NOVOTNÝ BUDE NOVÝM PREMIÉREM: „POLITICKÝ POTENCIÁL MÁM VELKÝ,“ ŘÍKÁ STAROSTA ŘEPORYJ

PŘIPOMÍNÁME: “MÍŠA SPÍŠ PŮJDE TOUTO CESTOU“: HEREČKA EVA DECASTELO UKÁZALA SVÉHO SYNA A PROZRADILA PROČ NECHCE KRÁČET V JEJÍ ŠLÉPĚJÍCH

Share