Lidé sázejí na to, že Pavel Novotný bude novým premiérem: „Politický potenciál mám velký,“ říká starosta Řeporyj

Za pět měsíců se uskuteční volby do dolní komory Parlamentu. To rozhodne o tom, kdo sestaví vládu a kdo se stane novým premiérem. Bookmakeři uvedli, že nejreálnější kurz na vítězství má předseda Pirátů Ivan Bartoš, sází na něj většina lidí. Někteří sázkaři však vsadili na starostu Řeporyj Pavla Novotného. Píše o tom CNN Prima News.

Podle sázkových kanceláří lidé nejčastěji sázejí na Ivana Bartoše. Druhé místo obsadil současný předseda vlády a lídr hnutí ANO Andrej Babiš. Na třetím místě je předseda ODS Petr Fiala.

Ivan Bartoš / Zdroj: youtube.com

U různých sázkových kanceláří je kurz na každého kandidáta jiný. Například průměrný kurz na vítězství Ivana Bartoše je kolem 1,7.

Sázky budou výrazně populárnější už před samotnými volbami. Lidé doufají, že získají peníze, zejména proto, že se politická scéna v Česku stále mění.

Pavel Novotný / Zdroj: youtube.com

Jsou ale i tací, kteří se rozhodli vsadit na Pavla Novotného. Kurz na jeho vítězství je 9 999, což je téměř nereálné. Starosta Řeporyj ale neztrácí optimismus.

„Já se těm lidem nedivím, politický potenciál mám velký. Jednou se premiérem stanu,“ řekl Pavel Novotný pro CNN Prima News.

Pavel Novotný / Zdroj: youtube.com

Je však také třeba si uvědomit, že po volbách se právě prezident rozhodne, koho pověří sestavením vlády. To znamená, že právě prezident se může stát tím, kdo může ovlivnit, kdo se stane novým premiérem už po volbách.

Miloš Zeman tak ještě na začátku letošního roku prohlásil, že vítězem podle něj bude nejsilnější strana, nikoliv však koalice stran.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

V sázkových kancelářích lze samozřejmě sázet i na další kandidáty. Jejich šance na vítězství jsou však velmi malé.

PSALI JSME: DALŠÍ VLNA ROZVOLŇOVÁNÍ OPATŘENÍ BY SE MĚLA USKUTEČNIT 17. KVĚTNA: ZÁSTUPCI OPOZICE OZNAČILI KROKY VLÁDY ZA CHAOTICKÉ

PŘIPOMÍNÁME: “DÁREK ZA MOJI HUDBU”: JAK FANOUŠCI PŘEKVAPILI ZNÁMOU ZPĚVAČKU DARU ROLINS

Share